• facebook
 • rss
 • Inauguracja z rzecznikiem

  Marcin Kowalik

  dodane 01.09.2015 18:52

  - Macie prawo do tego, żeby was szanowano, ale pamiętajcie również o szacunku dla drugiej osoby - mówił Marek Michalak.

  Dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Waliszew i Okolic im. Jana Pawła II w Starym Waliszewie rozpoczęły nowy rok szkolny w towarzystwie rzecznika praw dziecka M. Michalaka. Przyjechał na zaproszenie prezesa stowarzyszenia Cezarego Olejniczaka, zarazem posła na Sejm RP. M. Michalak rozmawiał z uczniami o ich prawach. Po części oficjalnej zwiedził placówkę.

  W skład zespołu szkół wchodzą publiczne przedszkole, publiczna szkoła podstawowa i publiczne gimnazjum. Mogą do nich uczęszczać za darmo uczniowie nie tylko ze Starego Waliszewa, ale i innych miejscowości. Z roku na rok ich przybywa. Na początku było tylko ok. 50 uczniów. Teraz - ponad 150.

  - Rozpoczynaliśmy w 2002 r. od podstawówki, gdy - decyzją władz gminy Bielawy - zlikwidowano tutaj i w Borowie szkoły. Rok później działalność rozpoczęło gimnazjum. Po dwóch latach - przedszkole. Nie byłoby ich, gdyby nie determinacja mieszkańców. Na spotkanie założycielskie przyszło 70 osób, a wymagane było 15 - mówi Adam Krysicki, wiceprezes stowarzyszenia.

  Członkowie stowarzyszenia opłacają składki. Z czasem budynek szkoły udało się wyremontować. Powstała nawet sala gimnastyczna. Żeby zdobyć pieniądze na jej budowę, prezes i wiceprezes stowarzyszenia zastawili pod kredyt bankowy swoje gospodarstwa rolne. Wiosną na otwarciu sali była minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska.

  15 października 2005 r. zespół szkół przyjął imię Jana Pawła II. Obecny rok szkolny uczniowie, rodzice, nauczyciele i poczet sztandarowy rozpoczęli Mszą św. w pobliskim kościele, którą odprawił ks. Arkadiusz Grodzicki, proboszcz miejscowej parafii pw. Narodzenia NMP.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół