• facebook
 • rss
 • Na owoce przyjdzie nam poczekać

  Marcin Kowalik

  dodane 08.09.2015 11:12

  Ks. Bogumił Karp wystosował list do nowożeńców. Na jego prośbę odpowiedziały pierwsze pary.

  Zgodnie z zapowiedzią, ks. Karp, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej, realizuje w swojej parafii inicjatywę comiesięcznych modlitewnych spotkań dla nowożeńców. Odbywać się będę w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca.

  Proboszcz wystosował listowne zaproszenie do 51 par małżeńskich, które zawarły w ciągu ostatnich 12 miesięcy związek małżeński w jego parafii. Na jego prośbę odpowiedziały pierwsze pary. Pojawiły się wieczorem 7 września na Mszy św. odprawianej w ich intencji.

  Po Eucharystii przed wystawionym Najświętszym Sakramentem modlono się o opiekę Bożą dla nowożeńców za wstawiennictwem Maryi, św. Józefa i św. Jana Pawła II, patrona rodzin.

  Wyczytano imiennie nazwiska wszystkich par małżeńskich. Dla każdej przygotowano jedną świecę, która - zaniesiona przed ołtarz - miała symbolizować ich obecność. W przypadku, gdy małżonkowie nie mogli przyjść razem do kościoła, uczynił to jeden z nich. Za nieobecne małżeństwa zrobili to parafianie. Na koniec ks. Karp udzielił nowożeńcom indywidualnego błogosławieństwa.

  - My, księża, wkładamy dużo energii w przygotowanie dzieci i młodzieży do przyjęcia sakramentów Eucharystii i bierzmowania, ale tam, gdzie w domach nie ma ducha rodziny chrześcijańskiej, nasze wysiłki są niweczone - mówi ks. Karp. Liczy na to, że comiesięczna modlitwa przyczyni się do wzrostu wiary wśród małżonków i zaowocuje w życiu ich dzieci.

  To niejedyna inicjatywa modlitewna, wprowadzona po wakacjach przez ks. Karpa. W każdy pierwszy czwartek miesiąca spotykać się będą rodzice sióstr i księży, którzy pochodzą z parafii, z zamiarem modlitwy za swoje dzieci, a także o nowe powołania do życia zakonnego i kapłaństwa. Pierwsze spotkanie modlitewne w tych intencjach odbyło się 3 września.
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół