• facebook
 • rss
 • Odtwórca Pileckiego w Łodzi

  om

  dodane 05.10.2015 13:58

  Kolejny, specjalny pokaz filmu "Pilecki" 5 października o godz. 20.45 w kinie "Charlie".

  Mirosław Krzyszkowski, reżyser filmu "Pilecki", opowiadającego o bohaterskim rotmistrzu, ochotniku do Auschwitz, był gościem uroczystej projekcji, która odbyła się w piątek wieczorem w kinie "Charlie". Łódzka, studyjna premiera odbyła się przy pełnej widowni i w obecności licznych gości. Dziś kolejny specjalny pokaz filmu.

  Film oglądali wspólnie m.in. kombatanci - kpt. Jerzy Stawski, żołnierz "Warszyca", Krystyna Wilk-Bielska, sanitariuszka w powstaniu warszawskim, wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska, rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. Włodzimierz Nykiel, prof. Piotr Gliński oraz radni Rady Miejskiej w Łodzi i Sejmiku Województwa Łódzkiego. Obecni byli przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej, Straży Miejskiej w Łodzi oraz organizacji społecznych: Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej, Stowarzyszenia "Jednostka Strzelecka 4008 Łódź", Łódzkiego Stowarzyszenia Miłośników Militariów "Kompania Brus", Szkolnego Koła Rekonstrukcji Historycznych ze szkoły oo. bernardynów.

  Po projekcji odbyło się spotkanie z reżyserem filmu. - Chcieliśmy opowiedzieć uniwersalną historię o człowieku, którego ukształtowały wartości i który pozostał im wierny - mówił M. Krzyszkowski. - Pilecki nie był bohaterem jednego czynu. Nieustannie pracował nad sobą, kształtował swój charakter, był oddany służbie ojczyźnie i rodzinie.

  Film "Pilecki" został wyprodukowany w całości za prywatne pieniądze, ponieważ żadna instytucja nie była zainteresowana jego finansowaniem. W zbiórkę funduszy na ten cel włączyła się także Szkoła Podstawowa nr 30 im. rtm. Witolda Pileckiego w Łodzi, której przedstawiciele byli również obecni na projekcji w kinie "Charlie".

  Bilety na piątkowe wydarzenie rozeszły się w kilka godzin. Dlatego kolejny, specjalny pokaz filmu dziś o godz. 20.45. Gościem specjalnym będzie Marcin Kwaśny, odtwórca roli rotmistrza Pileckiego.

    Projekcja odbyła się przy pełnej widowni
  Michał Owczarski

  Organizatorami obu wydarzeń są portal PatriotycznaLodz.pl, informujący o najważniejszych wydarzeniach patriotycznych Łodzi, oraz kino "Charlie".

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół