• facebook
 • rss
 • Dzieci, którym Bóg otworzył ucho

  Monika Augustyniak

  dodane 10.10.2015 16:28

  Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. F. Chopina w Skierniewicach świętuje 30-lecie.

  Obchody jubileuszu rozpoczął wrześniowy recital fortepianowy Adama Mikołaja Goździewskiego, absolwenta skierniewickiej szkoły, a także uczestnika tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

  Kolejnym punktem programu była jubileuszowa Msza św. w kościele św. Jakuba odprawiona przez bp. Józefa Zawitkowskiego. W trakcie Eucharystii wierni dziękowali Bogu za 30 lat istnienia szkoły, a także prosili o życie wieczne dla zmarłych nauczycieli i błogosławieństwo dla wciąż uczących. Ksiądz biskup wyraził też wdzięczność kadrze szkoły muzycznej za to, że jest znakiem kultury nie tylko dla miasta, ale także dla każdego ucznia z osobna.

  - Uczniowie szkoły muzycznej słyszą, co drzewa mówią, jak strumyki szepczą, o czym pani myśli i co ludziom w duszy gra – mówił podczas homilii bp Zawitkowski. - Dziwne są te moje dzieciaki ze szkoły muzycznej im. Fryderyka Chopina, te, którym Bóg otworzył ucho. Mają coś z natury aniołów, które śpiewają chwałę Bogu. Są ludźmi, którzy tak daleko sięgają.

  Podziwiam te małe dzieciaki i ich profesorów. Jak trzeba być wrażliwym, by dotykać tak małego talentu, który śpiewa Bogu. Wszyscy śpiewacy dołączą do chórów anielskich, a muzycy do orkiestry, która będzie grać na skonanie i początek świata - mówił kaznodzieja.

  Na Eucharystii obecni byli nauczyciele, pracownicy administracyjni, uczniowie, ich rodzice, absolwenci i sympatycy. Oprawę muzyczną zapewnili uczniowie śpiewający w chórze PSM I st. pod dyrygenturą dyrektora szkoły, Sławomira Trochonowicza, a w skład zespołu instrumentalnego weszli rodzice, których dzieci uczęszczają do szkoły muzycznej.

  Kolejnym, głównym punktem programu będzie Koncert Galowy zaplanowany na 24 października, podczas którego młodzi skierniewiccy muzycy zaprezentują efekty swojej pracy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół