• facebook
 • rss
 • Historyczne zwycięstwo

  mak

  dodane 10.10.2015 20:01

  W Rawie Mazowieckiej rozegrano turnieje eliminacyjne XII Grand Prix o Puchar Biskupa Łowickiego w Piłce Nożnej Ministrantów i Lektorów.

    Burmistrz Rawy Mazowieckiej Dariusz Misztal wręcza puchar kapitanowi zwycięskiej drużyny w kategorii "podstawówka"
  Marcin Kowalik /Foto Gość
  W sobotę 10 października w hali "Millenium" rywalizowały drużyny reprezentujące parafie z rejonu rawsko-skierniewickiego. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach - "podstawówka" i "open".

  Do turnieju w najmłodszej kategorii wiekowej zgłosiło się 11 drużyn z parafii: św. Stanisława w Godzianowie, Opieki Matki Bożej Bolesnej w Nowym Mieści nad Pilicą, Nawiedzenia NMP w Regnowie, św. Józefa rzemieślnika w Kochanowie, Świętych Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w Sadkowicach, Znalezienia Krzyża Świętego w Lipcach Reymontowskich, św. Marcina w Wysokienicach, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Skierniewicach, Wszystkich Świętych w Żelaznej oraz z dwu rawskich - Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Pawła od Krzyża.

  W kategorii "open" swoje drużyny wystawiły wspomniane parafie rawskie, skierniewicka i w Żelaznej oraz św. Wojciecha w Makowie.

  Turniej okazał się historycznym dla gospodarzy, czyli parafii św. Pawła od Krzyża, w której posługują pasjoniści. Po raz pierwszy w historii rozgrywek ich zespół zajął I miejsce w kategorii "podstawówka". Nagrodę dla najlepszego bramkarza i strzelca też zdobyli zawodnicy tej drużyny. Odpowiednio - Kamil Młodzik i Jakub Gąsiorowski.

  W kategorii "open" zwyciężyli podopieczni ks. Andrzeja Sałkowskiego, czyli reprezentacja parafii w Żelaznej. Najlepszym bramkarzem wybrano zawodnika tej drużyny - Piotra Rusinowskiego. Najlepszym strzelcem - Dominika Bińkowskiego z zespołu gospodarzy.

  Nagrody, puchary i dyplomy wręczali proboszcz parafii św. Pawła od Krzyża o. Jacek Wróblewski CP, burmistrz Rawy Mazowieckiej Dariusz Misztal, przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Sienkiewicz, radny Sejmiku Województwa Łódzkiego Rafał Ambrozik i Dariusz Zakonnik, specjalista z Oddziału Oświaty, Kultury i Sportu starostwa rawskiego.

  «« | « | 1 | 2 | 3 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół