• facebook
 • rss
 • Hymn zamiast psalmu

  Marcin Kowalik

  dodane 12.10.2015 06:55

  Koncert ku czci Jana Pawła II w Bedlnie. W ten sposób młodzież włączyła się w obchody Dnia Papieskiego.

  W programie znalazły się fragmenty wypowiedzi polskiego papieża. Nawiązywały do hasła tegorocznego Dnia Papieskiego: "Jan Paweł II - patron rodziny". Było również odniesienie do trwającego obecnie synodu o rodzinie. Podczas niedzielnej Mszy św. w kościele parafii św. Floriana w Bedlnie wystąpili uczniowie miejscowego Gimnazjum im. Jana Pawła II, wspomagani przez kilkoro młodszych kolegów i koleżanek ze Szkoły Podstawowej w Pniewie. W obu tych placówkach uczy katechetka Jadwiga Wasilewska.

  - Kiedy tylko pierwszy Dzień Papieski został ogłoszony, postanowiłam, że będziemy przeżywać go w artystycznej formie. I tak co roku młodzież występuje na Mszy św. Mieliśmy teraz trochę kłopotów, bo niektórzy uczniowie się rozchorowali i cześć partii wokalnych w ostatniej chwili musieli przejąć inni. Ale udało się - mówi pani Jadwiga, którą też dopadło zapalenie krtani. Jako katechetce zależało jej na przekazaniu wiernym, że Dzień Papieski jest dobrą okazją do modlitwy za rodziny i biskupów obradujących na synodzie przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II oraz powrotu do jego nauczania.

  Podczas koncertu zgromadzeni w kościele usłyszeli m.in. pieśń "Moje miasto Wadowice" i piosenkę "Modliła się dziewczyna" z repertuaru Brathanków.

  W czasie Mszy św. było również odniesienie do Światowych Dni Młodzieży. Przed czytaniem z Ewangelii dziewczęta z zespołu parafialnego wykonały hymn ŚDM 2016. - Psalm traktował o miłosierdziu Bożym, tak, jak ta pieśń. Rozmawiałam z proboszczem ks. Bolesławem Kuśmirkiem. Stwierdził, że to dobry pomysł, żeby zaśpiewać hymn zamiast psalmu - mówi J. Wasilewska.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół