• facebook
 • rss
 • Od Lolka po papieża

  nap

  dodane 18.10.2015 18:51

  Po raz czwarty w parku miejskim w Skierniewicach rozegrano Papieską Grę Terenową.

  Mimo deszczowej pogody, 52 osoby (11 drużyn) wzięły udział w przygotowanej przez Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Papieskiej Grze Terenowej. W tym roku odbywała się ona pod hasłem: „Szukałem was, a teraz wy przyszliście do mnie”. Uczestnicy zabawy, wśród których nie brakowało harcerzy i harcerek, dzieci i całych rodzin, poznawali życie św. Jana Pawła II. Poza znajomością życiorysu świętego papieża, każda z grup musiała wykazać się także różnymi sprawnościami oraz wiedzą z religii, geografii i języka polskiego.

  Przy 10 stanowiskach zawodnicy usłyszeli m.in. m o dzieciństwie Karola Wojtyły, jego zamiłowaniu do gry w piłkę nożną, wczesnej śmierci mamy Emilii, grze w teatrze, studiach, pracy w kopalni soli, a także o wyborze na Stolicę Piotrową, podróżach, zamachu i spotkaniach ze świętymi osobami, wśród których była Matka Teresa z Kalkuty. Słuchając kolejnych odsłon i informacji o papieżu, każda z grup musiała celnie strzelić do bramki, dopasować kartki z kolorami szat liturgicznych do wydarzeń, uzupełnić brakujące słowa w ulubionej pieśni papieskiej, a także ułożyć z liści, kamieni, kasztanów różaniec czy zaśpiewać kołysankę.

  – Organizując Grę Papieską, chcieliśmy wyjść do mieszkańców i zaprezentować nasze stowarzyszenie oraz pokazać naszą główną metodę wychowawczą, jaką są gry i zabawy. To nie tylko dobra rozrywka dla dzieci, ale także dla dorosłych – mówi Marietta Rełek, drużynowa 2. Drużyny Skierniewickiej. – Chcieliśmy też przypomnieć skierniewiczanom, a zwłaszcza młodemu pokoleniu, papieża Polaka, ukazując go jako wzór do naśladowania.

  O tym, że założenie zostało zrealizowane, zaświadczali uczestnicy zabawy. – W zeszłym roku po raz pierwszy wzięliśmy udział w takiej grze i bardzo się nam spodobało – mówi Ewa Broniarek. – To zachęciło nas do tego, aby i dziś w ten sposób uzupełnić wiedzę, oddać hołd papieżowi i zrelaksować się na świeżym powietrzu.

  Papieska Gra Terenowa odbywała się w ramach VIII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół