• facebook
 • rss
 • Ze świętymi w drodze do zbawienia

  mk, mg

  dodane 02.11.2015 08:25

  Noc Świętych w Sochaczewie koncentrowała się wokół Jezusa Zmartwychwstałego.

  Podczas sochaczewskiej Nocy Świętych wierni zgromadzili się w kościele św. Józefa Robotnika w Chodakowie, aby uwielbić Boga za uświęcanie człowieka. Założeniem modlitwy było przypomnienie, że na mocy chrztu wszyscy zostaliśmy powołani do świętości oraz wzbudzenie - na przykładzie świętych - pragnienia jedności z Jezusem Chrystusem Zmartwychwstałym. Wszyscy powinniśmy się zastanowić nad sobą i swoją drogą do świętości.

  Liturgia wigilii Wszystkich Świętych rozpoczęła się uroczystą procesją z obrazem Chrystusa Zmartwychwstałego. W czasie nabożeństwa wyczytanych zostało 37 świętych i błogosławionych z krótkim opisem ich świętości i wyświetleniem ich wizerunku. W tym czasie wolontariusze ŚDM wnieśli zapalone znicze. Symbolicznie po jednym dla każdej prezentowanej osoby.

  Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu odczytali na role teksty z Apokalipsy św. Jana dotyczące zbawienia i zmartwychwstania. Podczas Litanii do Wszystkich Świętych każdy z wiernych mógł zapalić świeczkę symbolizującą nasze pragnienie bycia świętymi.

  Na zakończenie spotkania celebrans ks. Józef Staszewski,dziekan sochaczewski i miejscowy proboszcz, pobłogosławił zebranych Najświętszym Sakramentem. Oprawą muzyczną całej uroczystości zajęła się Góra Błogosławieństw, włączając wiernych do uwielbienia Boga poprzez śpiew i taniec. Odmówiona została również modlitwa Światowych Dni Młodzieży oraz wykonano hymn ŚDM.

  Wolontariusze i ambasadorzy ŚDM rozprowadzili gadżety i cegiełki akcji "Bilet dla Brata". Już wiadomo, że pierwsze spotkanie formacyjne wolontariuszy z rejonu sochaczewskiego odbędzie się 11 listopada w Chodakowie. Rozpocznie się Mszą św. o 18.00.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół