• facebook
 • rss
 • Przygoda ze sportem

  Monika Augustyniak

  dodane 07.11.2015 23:23

  Zakończył się pierwszy etap projektu „Gimnastyka nie tylko dla smyka”.

  Te sportowe zajęcia, których organizatorem jest Fundacja Na Rzecz Wspierania Rodziny „Źródła” , zaczęły się na początku października i potrwają do grudnia b.r.

  Do tej pory uczestnicy korzystali z treningów w skierniewickiej hali sportowej, a także z ćwiczeń na świeżym powietrzu. Zajęcia terenowe, które odbywały się na powietrznej siłowni na osiedlu Widok, dobiegły już końca.

  Treningi prowadzi Dariusz Gołębiewski, nauczyciel wychowania fizycznego, trener sportów walki oraz specjalista z zakresu gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej i masażu klasycznego, a kierowane są do całych rodzin.

  - Celem zajęć, obok merytorycznego usprawniania, jest integracja dzieci z mamą, tatą, dziadkami i innymi członkami rodziny bez barier pokoleniowych - tłumaczy pan Darek. - Zależy nam na promowaniu zdrowego trybu życia, zawiązywaniu nowych znajomości, działaniu w duchu spokoju ,wzajemnego szacunku i wyrobienia nawyku dbania o swoje zdrowie poprzez świadomy ruch - dodaje trener.  

  W tym celu całe rodziny wykonują ćwiczenia kształtujące, rozciągające, biorą udział w grach zespołowych i przeróżnych konkurencjach. Okazuje się, że taki sposób spędzania wolnego czasu jest dla wielu bardzo cenny.

  - Już dawno myślałam o tym, że warto byłoby zacząć się ruszać - śmieje się Renata Adamala. - Jednocześnie szukałam zajęć sportowych dla dzieciaków. Ten projekt jest fantastyczny, bo pozwala nam uczestniczyć w zorganizowanych, ogólnorozwojowych zajęciach pod okiem instruktora, a jednocześnie nie tracić czasu rodzinnego. Myślę, że to wspaniały początek przygody ze sportem - mówi mama pięciorga dzieci.

  Więcej informacji nt. projektu można znaleźć na stronie http://fundacjazrodla.pl/aktualnosci/gimnastyka-dla-smyka-ruszamy/

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół