• facebook
 • rss
 • Dyskusja, warszaty i uwielbienie

  mk, jb

  dodane 15.11.2015 17:00

  W Kutnie odbyło się spotkanie ambasadorów i wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży z diecezji łowickiej.

  Zostało zorganizowane dla dwóch rejonów - kutnowskiego i łęczyckiego. W sobotę 14 listopada młodzież zgromadzona w budynku Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki została poinformowana o szczegółach wyjazdu na ŚDM do Krakowa, rekolekcjach "Młodzi na Maxa", programie duszpasterskim "Młodzi Misjonarze Miłosierdzia" i akcji "Bilet dla Brata".

  Po prezentacjach przyszedł czas na dyskusje i na łyk gorącej kawy lub herbaty. Następnie rozpoczęły się warsztaty w grupach. Grupa ewangelizacyjna połączona z grupą muzyczno-taneczną ćwiczyły śpiew oraz taniec uwielbienia. Grupa promocyjno-medialna wzięła udział w warsztatach dziennikarskich. Młodzież dowiedziała się, jak napisać newsa, zmontować dobry film oraz zrobić i obrobić dobre zdjęcie.

  Druga część spotkania rozpoczęła się Mszą św. w kościele św. Wawrzyńca. Eucharystii przewodniczył ordynariusz łowicki Andrzej F. Dziuba. - Pomimo posiadanych dóbr nie należy tracić swojej ludzkiej godności, należy ożyć z najgorszego grzechu i słabości, jak syn marnotrawny, który mimo słabości nie stracił godności - mówił w homilii bp Dziuba.

  Pod koniec Eucharystii delegacja młodzieży podziękowała biskupowi za obecność na spotkaniu i zaangażowanie w przygotowania do ŚDM w naszej diecezji. Po Mszy św. odbyła się agapa. Ostatnim punktem spotkania było uwielbienie krzyża. Każdy mógł podejść do krzyża i zawierzyć czas przed przyszłorocznymi ŚDM oraz swoje życie Zmartwychwstałemu Jezusowi.

  W poprzednią sobotę podobne spotkanie odbyło się w Rawie Mazowieckiej. Uczestniczyli w nim wolontariusze z rejonów rawskiego i skierniewickiego. W planach jest jeszcze jedno - dla młodzieży z rejonów łowickiego, sochaczewskiego i żyrardowskiego. Odbędzie się 21 listopada w Szkole Podstawowej nr 4 w Sochaczewie. Początek o godz. 9.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół