• facebook
 • rss
 • Niebiański gość w koronie

  Magdalena Szymańska-Topolska

  dodane 09.12.2015 15:09

  Figura Archanioła Michała na rekolekcjach w Bobrownikach.

  W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP do parafii pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w Bobrownikach przybyła figura Archanioła Michała. Jest to kopia jego figury z Groty Objawień Góry na Półwyspie Gargano we Włoszech. Jak na dostojnego gościa przystało, archanioł został uroczyście przywitany i procesyjnie wprowadzony do świątyni, przed którą oczekiwali wierni. Tam ks. Piotr Sapiński, proboszcz, włożył mu na głowę koronę, po czym ustawiono go na postumencie przy ołtarzu.

  - Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje, jest uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, mamy tak zacnego gościa, jakim jest Archanioł Michał, a w Watykanie otwarte zostały Drzwi Święte. Dużo tych znaków, za dużo, by myśleć, że to czysty przypadek - mówił proboszcz na powitanie.

  W południe rozpoczęła się uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. Sapiński. Naukę rekolekcyjną wygłosił o. Krzysztof Bochenek ze Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła. - Nie wolno nam zmarnować tego czasu. Mamy naładować nasze wnętrza, aby były tak mocne i silne, by mogły stawić opór wobec złego ducha. Maryja uwierzyła słowu Boga wypowiedzianemu przez anioła. Powiedziała: ”Oto ja, służebnica Pańska”. Jak ogromną wiarę musiał mieć św. Michał Archanioł, kiedy ze swoim zawołaniem: "Któż jak Bóg!" stanął do walki z Lucyferem. Jaką wiarę musiał mieć, by go pokonać! Przyjrzyjmy się i naszej wierze, mając dziś tak wspaniałych przewodników - mówił zakonnik.

  Figura Archanioła Michała pozostanie w Bobrownikach do 10 grudnia. TUTAJ szczegółowy program rekolekcji.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół