• facebook
 • rss
 • Radość w meksykańskim stylu

  nap

  dodane 14.12.2015 00:29

  W skierniewickiej parafii św. Stanisława, w III niedzielę zwaną Niedzielą Radości "Barkę" śpiewano po hiszpańsku.

  W niedzielę 13 grudnia w parafii św. Stanisława gościł meksykański zespół Mariachi Los Amigos. Wizyta niezwykłych gości, którzy przybyli do parafii na zaproszenie ks. proboszcza Grzegorza Gołębia i Ryszarda Jankiewicza związana była z przypadającym dzień wcześniej wspomnieniem Matki Bożej z Guadalupe, która w parafii jest szczególnie czczona.

  – Osiem lat mieszkałem w Meksyku. Matka Boska z Guadalupe jest mi szczególnie bliska, bo tam się moje serce przemieniło za co jestem Jej bardzo wdzięczny – mówi Ryszard Jankiewicz, który swoją wdzięczność chciał okazać w iście meksykańskim stylu.

  Warto dodać, że meksykańska Madonna, która objawiała się Juanowi Diego na wzgórzu Tepeyac, czczona w Polsce jako patronka życia poczętego. Wybór parafii nie był przypadkowy. W sanktuarium św. Stanisława MB z Guadalupe ma swoją kapliczkę.

  Koncert Mariachi Los amigos, który powstał w 1998 roku w Polsce, aby propagować i podtrzymywać tradycje muzyki meksykańskiej zachwycił wiernych, którzy żywo reagowali na każdy utwór.  Muzycy zagrali i zaśpiewali dobrze znane piosenki i utwory, wśród których były  "Barka" , "La Bamba". W ostatnim utworze z zespołem gościnnie wystąpił ks. proboszcz Grzegorz Gołąb.

    Ks. Grzegorz Gołąb jako członek zespołu
  Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość
  Więcej o zespole, a także o parafialnej pielgrzymce do Meksyku w papierowym wydaniu "Gościa Łowickiego".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół