• facebook
 • rss
 • Przekażcie przyszłym pokoleniom...

  Marcin Kowalik

  dodane 18.12.2015 07:27

  W parafii św. Jana Chrzciciela w Mazewie 17 grudnia 2015 r. zostanie zapamiętany na długo. Tego dnia do parafialnej świątyni uroczyście wprowadzono relikwie św. Jana Pawła II.

  To relikwie I stopnia - kropla krwii papieża Polaka, którą grupa wiernych z ks. Stanisławem Mordoniem, proboszczem parafii w Mazewie, przywiozła pod koniec listopada z Krakowa.

  Relikwie wprowadził do kościoła bp Józef Zawitkowski w asyście pocztów sztandarowych strażaków i Katolickiego Gimnazjum im. Ojca Św. Jana Pawła II w Pniewie.

  Bp Zawitkowski przewodniczył Mszy św. i wygłosił homilię. Eucharystię koncelebrowali ks. Mordoń oraz ks. Jan Szadkowski, wywodzący się z parafii w Mazewie kapłan archidiecezji łódzkiej.

  - Wszyscy, którzy się łączycie ze mną w modlitwie, proszę zapamiętajcie to wydarzenie, przekażcie przyszłym pokoleniom, zapiszcie w kronikach waszej gminy, waszych szkół i parafii, że od dzisiaj relikwie świętego papieża są w Mazewie - mówił biskup. W homilii przypomniał moment wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. - 16 października 1978 roku. Jechałem samochodem z Warszawy do Niegowa. Usłyszałem w radiu dziwny komunikat: "Habemus Papam! Sanctae Romanae Ecclesiae Cardinalem Wojtyla". Myśmy nie wierzyli, że to prawda, bo w radiu wtedy kłamali. Papieżem Polak? A jednak! - mówił kaznodzieja.

  Podczas Mszy św. grała orkiestra dęta z Mazewa. Obecni byli wierni z sąsiednich parafii. Po błogosławieństwie relikwiami każdy mógł je ucałować. Na pamiątkę wierni dostali obrazki z wizerunkiem Jana Pawła II i modlitwą o wyproszenie łask za jego wstawiennictwem. Proboszcz i parafianki przygotowali słodką niespodziankę. Na wychodzących ze świątyni ludzi czekały kremówki.

  Więcej o wprowadzeniu relikwii św. Jana Pawła II do kościoła w Mazewie w numerze 1. papierowego wydania "Gościa Łowickiego" na 3 stycznia 2016 roku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół