• facebook
 • rss
 • Jezus przyjdzie do każdego

  mak

  dodane 19.12.2015 21:08

  - Uczestniczyłem w wielu spotkaniach opłatkowych, ale u was jest najbardziej rodzinna atmosfera - mówił Dariusz Misztal, burmistrz Rawy Mazowieckiej.

  W rawskiej parafii Niepokalanego Poczęcia NMP odbyło się w sobotę 19 grudnia spotkanie opłatkowe dla wspólnot parafialnych, osób samotnych, chorych i starszych. Uczestniczyły w nim też osoby głuchonieme. Byli także kapłani i siostry zakonne oraz przedstawiciele władz Rawy Mazowieckiej.

  Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., którą odprawił ks. Jakub Świerczyński, miejscowy wikariusz, a koncelebrował ks. Jarosław Wypchło, diecezjalny duszpasterz głuchoniemych. Przed Eucharystią spowiadał w języku migowym.

  - Rozgrzeszenia osobie niesłyszącej udzielić może również kapłan, który nie zna języka migowego. Jeśli taka osoba potrafi pisać, wypisuje swoje grzechy na kartce. Ksiądz ma obowiązek ją zniszczyć - mówi ks. Wypchło.

  Zanim wszyscy zasiedli za stołem z wigilijnymi potrawami, połamali się opłatkiem i zaśpiewali kolędę. - Każdemu tu z obecnych, często w swoim trudzie i chorobie osamotnionym, składam życzenia, którymi niech będzie zapewnienie, że Boża Dziecina, która narodzi się w Betlejem, narodzi się i także w naszych domach. Niech ten dobry wieczór Bożego Narodzenia przyjdzie do naszych serc. Nie lękajmy się zatem kierować do Jezusa słów, o których mówi Rok Miłosierdzia: "Jezu! Ufam Tobie" - mówił gospodarz miejsca ks. Bogumił Karp, dziekan rawski.

  Burmistrz Misztal dziękując za zaproszenie, odwdzięczył się prezentem - symboliczną bombką. Przekazał ją Annie Milczarek z parafialnej Caritas. To ona zainicjowała 8 lata temu wigilię dla osób samotnych przy parafii Niepokalanego Poczęcia NMP.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół