• facebook
 • rss
 • Finaliści w komplecie

  mk

  dodane 20.12.2015 19:34

  Zakończyły się eliminacje diecezjalnych rozgrywek piłki nożnej ministrantów i lektorów.

  W hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łowiczu odbył się w sobotę 19 grudnia ostatni turniej eliminacyjny XII Grand Prix Diecezji Łowickiej w Piłce Nożnej Ministrantów i Lektorów. Rywalizowały zespoły parafii z rejonu łowicko-głowieńskiego w kategoriach „open” i „szkoła ponadgimaznjalna”.

  Gospodarzem turnieju była parafia Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu, której zespół w kategorii „szkół ponadgimnazjalnych”okazał się najlepszy. Na II miejscu uplasowali się zawodnicy parafii św. Macieja Ap. w Bełchowie, a na III - parafii św. Mikołaja w Bąkowie. Najlepszym strzelcem w tej kategorii okazał się Piotr Tomala, a bramkarzem - Bartłomiej Dębski (obaj z parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu).

  W kategorii „open” zwyciężyła zespół parafii św. Macieja Ap. w Bełchowie. II miejsce przypadło drużynie parafii św. Rocha w Boczkach, a III - parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu. Najlepszym strzelcem okazał się Daniel Wasiak z parafii w Bełchowie. Najlepszym bramkarzem w tej kategorii wybrano Mateusza Siejkę z parafii w Boczkach.

  Rozegrano również mecz pokazowy. Naprzeciw zwycięzców w kategorii „open” stanął zespół, którego skład tworzyli m.in. kapłani - ks. Łukasz Antczak, ks. Robert Błaszczyk, ks. Witold Panek i ks. Jacek Zieliński. Mecz zakończył się wynikiem 5:5.

  Z każdego turnieju do finału diecezjalnego awansowały po dwa pierwsze zespoły w poszczególnych kategoriach.

  Eliminacje XII Grand Prix Diecezji Łowickiej w Piłkę Nożną Halową Ministrantów i Lektorów przebiegały w czterech rejonach w czterech kategoriach wiekowych. Najliczniej obsadzone były turnieje w rejonie rawsko-skierniewickim. Wystąpiły łącznie 32 drużyny z 16 parafii. W kategorii „gimnazjum” wzięło udział więcej niż 12 zespołów, dlatego zgodnie z regulaminem z tego rejonu awansuje dodatkowo jeszcze jedna drużyna.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół