• facebook
 • rss
 • Wołanie ze żłóbka

  mk

  dodane 22.12.2015 14:30

  Ordynariusz łowicki ogłosił nazwiska księży, których uhonorował godnościami kościelnymi.

  W auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu odbyło się 22 grudnia spotkanie opłatkowe kapłanów. Uczestniczyli w nim również siostry zakonne i świeccy pracownicy instytucji diecezjalnych. Obecni byli biskupi łowiccy - ordynariusz bp Andrzej F. Dziuba oraz seniorzy bp Alojzy Orszulik i bp Józef Zawitkowski.

  Najpierw życzenia złożył wikariusz generalny ks. Wiesław Wronka. - Jako ludzie prawdziwego Bożego Narodzenia wyciągamy do siebie ręce z chlebem. Kiedy ktoś dzieli się z kimś chlebem, dzieli się sobą. Dzieli się dobrem, Bożą miłością - mówił ks. Wronka.

  Następnie słowo do zebranych skierował ordynariusz łowicki. Nawiązał do hasła Roku Miłosierdzia: "Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny". - To wołanie w tym roku szczególnie wypływa ze żłobka, bo Bóg chce być obecny z każdym człowiekiem w darze Swojego Syna Jezusa Chrystusa. Zwłaszcza z człowiekiem w potrzebie, chorym, doświadczającym dramatów życia. Bądźcie miłosierni jak Ojciec. Brak miłosierdzia czy gotowość jego czynienia z reguły poświęca większość czasu na tłumaczenie, na znajdowanie argumentów na "nie" - że tyle obowiązków, że nie wypada - mówił bp Dziuba.

  Biskup łowicki ogłosił nazwiska księży, którym przyznał godności kościelne. Z rzędu kanoników honorowych do rzędu kanoników gremialnych Katedralnej Kapituły Łowickiej ordynariusz łowicki przeniósł ks. kan. Jana Pietrzyka. Do tej kapituły zostali włączeni w randze kanonika honorowego ks. dr Zbigniew Przerwa i ks. dr Bogdan Zatorski.

  Kanonikami honorowymi Archikolegiackiej Kapituły Łęczyckiej zostali: ks. Andrzej Kamiński, ks. Tadeusz Kraszewski, ks. Józef Misiak i ks. Janusz Zabłocki.

  Biskup łowicki przyznał też przywilej rokiety i mantoletu. Tę godność otrzymali ks. Grzegorz Gołąb, ks. Stanisław Góraj, ks. Piotr Jankowski, ks. Robert Kondracki, ks. Krzysztof Kuśmirek, ks. Dariusz Łosiak i ks. Mieczysław Podsędek.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół