• facebook
 • rss
 • Kosze pełne życzeń

  mak

  dodane 08.01.2016 13:00

  Dyrektorzy placówek oświatowych z diecezji łowickiej spotkali się z bp. Dziubą.

  W auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu odbyło się 7 stycznia spotkanie opłatkowo-noworoczne, którego gospodarzem był ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. Na jego zaproszenie przyjechali dyrektorzy szkół z diecezji łowickiej oraz szefowie nadzoru oświatowego, m.in. mazowiecki kurator oświaty Dorota Sokołowska, łódzki wicekurator oświaty Konrad Czyżyński i Mirosława Nowacka, dyrektor skierniewickiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi. Przybył także biskup nominat Wojciech Osial.

  Spotkanie prowadził ks. Sławomir Sobierajski z Wydziału Nauki Katolickiej kurii łowickiej. Zgodne ze zwyczajem, najpierw odbyła się część artystyczna. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Górze św. Małgorzaty wystąpili w przedstawieniu opartym na opowiadaniu Brunona Ferrero "Podróż czwartego króla". Sztuka przedzielona była występami solistów i chóru szkolnego.

  Dyrektor tej placówki Marcin Przepióra złożył życzenia noworoczne w imieniu dyrektorów szkół. Dołączył do tego kosze z piernikami, które wręczył biskupom. Życzenia złożyli także kuratorzy oraz Teresa Janicka-Panek, rektor Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi.

  Biskup łowicki podziękował wszystkim za przybycie. - Nasze spotkanie jest piękną tradycją, która - mam nadzieję - urasta do potrzeby serca - mówił bp Dziuba.

  Zebrani podzieli się opłatkami pobłogosławionymi przez bp. nominata Osiala i udali się na posiłek do seminaryjnego refektarza.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół