• facebook
 • rss
 • Opłatek z posłem

  mst

  dodane 12.01.2016 20:16

  Ponad 100 osób uczestniczyło w spotkaniu noworocznym w Ostoi św. Dominika przy parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie.

  Spotkanie zorganizowali poseł Maciej Małecki (PiS) i miejscowi samorządowcy. 11 stycznia przybyli przyjaciele posła nie tylko z terenu Sochaczewa i okolic, ale też z Mławy, Gostynina, Płocka i Grodziska Mazowieckiego. Obecni byli m.in. burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki, starosta sochaczewski Jolanta Gonta, wójt Brochowa Piotr Szymański, radni z gmin Teresin, Młodzieszyn, Iłów, radni powiatowi, a także ks. Kazimierz Kurek SDB oraz s. Marietta i s. Elwira ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Krwi Chrystusa.

  Poseł Małecki, oceniając krótko obecną sytuację polityczną w kraju, życzył wszystkim dużo siły i wiary w to, że zmiany podejmowane przez rząd idą na lepsze. Dziękował również za zaufanie, którym on, jak też pozostałe osoby sprawujące władzę na różnych szczeblach - wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast, posłowie i senatorowie - zostali obdarzeni i sprawują mandat powierzony im przez społeczeństwo.

    Fragment Ewangelii odczytała s. Marietta ze Zgromadzenia Misjonarek Krwi Chrystusa
  Magdalena Szymańska-Topolska /Foto Gość
  - Każdy z nas ma swój odcinek walki o Polskę. To dzięki Państwu, Państwa zaangażowaniu i poświęceniu, dobra zmiana może nastąpić. Nie da się tego zrobić od razu w ciągu roku. Na to potrzeba czasu, ale nie jest to niemożliwe. To niezależne analizy ekonomiczne, a nie obliczenia Prawa i Sprawiedliwości wskazują, że rocznie z Polski wyprowadzanych jest 90 mld zł za granicę. Po te pieniądze należy sięgnąć - mówił poseł Małecki.

  Po odczytaniu przez s. Mariettę fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Jezusa Chrystusa i modlitwie poprowadzonej przez ks. Kurka składano sobie nawzajem życzenia i dzielono się opłatkiem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół