• facebook
 • rss
 • Lubin częściowo zdobyty

  Jędrzej Rams

  dodane 07.02.2016 15:32

  Najlepsze salezjańskie drużyny w futsalu wyłonione!

  Po kilkudziesięciu rozegranych meczach okazało się, kto zdobył tytuł najlepszej drużyny XX Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu Lubin 2016. Pół żartem, pół serio można powiedzieć, że Lubin okazał się niegościnny, zwyciężając w dwóch na trzy kategorie wiekowe chłopców.

  - Wygraliśmy aż 10:0 i wydaje się, że to był łatwy finał. Ale tak nie było. W poprzednich meczach zdarzyło się nieźle namęczyć, nawet przegrywaliśmy - Damian Klepacki z SCS Amico Lubin.

  - Dwa mecze przegraliśmy w fazie grupowej, jeden wygraliśmy. Tutaj, w hali, w finale udało się wygrać mecz kontrami. Jest się tak dobrym, jak się zagrało ostatni mecz. Wygraliśmy wysoko. Fajnie, że taka impreza odbyła się w Lubinie, bo to jest niezła promocja dla SCS, ale powiem szczerze, marzy nam się, żeby nasz klub miał własny obiekt, własne boiska do treningów - mówił Dawid Posłuszny, trener SCS Amico Lubin.

  Członkowie drużyny z Poznania chwalą organizację igrzysk, piękne hale sportowe, ale zwracają uwagę, że to, co najważniejsze, nie było widoczne dla oczu. - W zeszłym roku przegraliśmy w ostatnim meczu. W tym roku wygraliśmy. To motywuje do dalszych treningów. Zwłaszcza że podczas imprezy czuć było superklimat, każdy każdego szanował, lubił. Na innych turniejach tego nie ma. Tutaj była jedna wielka rodzina - mówi Patryk Kutowski z Poznania.

  Na rozdanie upominków, medali i pucharów przyjechali m.in. przedstawiciele miasta, powiatu i gminy Lubin, a także przedstawiciele Zarządu SALOS RP, ks. Edward Pleń, krajowy duszpasterz sportowców, i Damian Dąbrowski, wychowanek SCS Amico Lubin, a obecnie piłkarz Cracovii Kraków.

  W przyszłym roku igrzyska zostaną rozegrane w Dobieszczyźnie.

  Oto pełne wyniki rozgrywek:

  Kat. A roczniki 1999-2000

  1. SCS Amico Lubin

  2. Poznań

  3. Rzeszów

  4. Suwałki

  5. Ostrów Wlkp

  6. Kutno Woźniaków

  Kat. B roczniki 2001-2002 Dekoracja zwycięskiej drużyny SCS Amico Lubin   Dekoracja zwycięskiej drużyny SCS Amico Lubin Jędrzej Rams /Foto Gość

  1. Poznań

  2. Kutno

  3. SCS Amico Lubin

  4. Ostrów Wlkp

  5. Dąbrowa Górnicza

  6. Zabrze

  Kat. C roczniki 2003 i młodsi

  1. SCS Lubin

  2. Kutno Woźniaków

  3. Poznań

  4. Przeczno

  5. Ostrów Wlkp

  6. Toruń

  Dziewczęta kat. A roczniki 1999-2000

  1. Kutno Woźniaków

  2. Pogrzebień II

  3. Oświęcim

  4. Pogrzebień I

  Kat. B roczniki 2001 i młodsze

  1. Świętochłowice

  2. Łódź Wodna

  3. Dobielszczyzna

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół