• facebook
 • rss
 • Meta w Bramie Miłosierdzia

  mk, jw

  dodane 02.03.2016 23:36

  Ruszyły zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową wokół Sochaczewa.

  W tym roku przygotowano nową trasę. Uczestnicy wyruszą sprzed kościoła w Kozłowie Biskupim, żeby po 43,5 km dotrzeć do Sochaczewa. W zeszłym roku trasa sochaczewskiej EDK wiodła sprzed kościoła św. Józefa Robotnika w Chodakowie (dzielnicy Sochaczewa) przez Puszczę Kampinoską do sanktuarium w Secyminie-Nowinach.

  Nowy szlak jest już przetestowany. Wiedzie przez Rybno, Młodzieszyn, Brochów i Żuków. Zmiana trasy jest celowa. Trwa Rok Miłosierdzia, metę wyznaczono więc w Bramie Miłosierdzia przy świątyni parafii św. Wawrzyńca. Tegoroczna EDK rozpocznie się Mszą św. w kościele parafii w Kozłowie Biskupim 18 marca o 19.00.

  Zapisy przyjmowane są mailowo (sochaczew@edk.org.pl) lub przez stronę: www.edk.org.pl. Tam też zamieszczone są mapa trasy i szczegółowe informacje Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w EDK wyłącznie pod opieką osób dorosłych.

  - Mamy już ok. 80 chętnych. Liczę, że na szlak wyruszy co najmniej 150 osób - mówi Jakub Wasilewski, inicjator sochaczewskiej EDK. Rok temu wzięło w niej udział ok. 100 osób.

  W skład sztabu organizacyjnego weszli wolontariusze ŚDM z rejonu sochaczewskiego. Udział w EDK ma być formą duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu.

  - Ekstremalna Droga Krzyżowa  to forma duchowości, która dla wielu staje się sposobem na życie. Prawdziwe spotkanie z Jezusem pośrodku zmagania sprawia, że nie chce się już żyć normalnie, tylko ekstremalnie. Czyli w pełni - wyjaśnia ks. Jacek "Wiosna" Stryczek, pomysłodawca EDK.

  Udział w EDK zapowiedział nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore. Tak jak rok temu wyruszy z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej. Rozważania przygotowały osoby świeckie ze Wspólnoty Indywidualności Otwartych prowadzonej przez ks. Stryczka.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół