• facebook
 • rss
 • Samarytanki z filiżankami

  Agnieszka Napiórkowska

  dodane 05.03.2016 22:00

  Uczestniczki III Diecezjalnego Dnia Kobiet napisały list do świata.

    Każda z uczestniczek III DDK otrzymała różę
  Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość
  Po części wykładowej, kawie oraz torcie i ciastach panie wysłuchały niezwykle energetycznego koncertu scholi "NieBo Tak" z parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Skierniewicach. Pieśni chwały skłaniały do refleksji i dziękczynienia. Po koncercie każda z pań została obdarowana prezentami.

  - Kiedy dajemy prezent czy upominek bliskiej nam osobie, to chcemy przez to podkreślić, że jest dla nas bliska, wyjątkowa, ważna, szczególna. Choć i tak żaden dar czy prezent nie odda wartości, jaką osoba jest sama w sobie, to raduje on serce. Dlatego dziś pragniemy obdarować wszystkie panie,   Schola "NieBo Tak"
  Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość
  aby poczuły się ważne, cenne, szczególne, wartościowe i piękne! - powiedziała s. Anna Maria Pudełko.

  Pierwszym darem, jaki otrzymały niewiasty, była róża, która miała przypominać im, że są powołane do bycia pięknymi, i że ich zadaniem jest tworzenie przestrzeni piękna wokół siebie. Dar ten ufundowało miasto Kutno będące miastem róż.

  Drugim darem były filiżanki, aby panie nie zapominały, że mają nieustannie "czerpać ze źródła", jakim jest ich serce pełne Bożej miłości. Podobnie jak w latach ubiegłych panie otrzymały także kolejny dokument Jana Pawła II. Tym razem był to "List do Rodzin", który sponsorowała Rawa Mazowiecka.

  Na początku spotkania każda z pań otrzymała również butelkę wody, symbolizującej źródło, o którym w piękny sposób w "Tryptyku Rzymskim" mówił Jan Paweł II. 14 czerwca 1999 r. papież Polak odwiedził Łowicz i o tym wydarzeniu przypomniało miasto Łowicz, sponsor wody. 

  Czytaj także:

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół