• facebook
 • rss
 • W nagrodę pojadą do Brukseli

  mk, dw

  dodane 09.03.2016 00:30

  Finał konkursu "Żołnierze Wyklęci, obudźcie Polskę!", organizowanego przez parlamentarzystów woj. łódzkiego.

  Do konkursu przystąpiło ok. 1500 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów. Po przebrnięciu eliminacji szkolnych i etapu regionalnego najlepsi spotkali się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.

  Tutaj też mieli do napisania test. Okazało się, że dwóch uczestników napisało go bezbłędnie. Uzyskali 50 pkt. na 50 możliwych. Są nimi Jakub Chrabelski z ZSP nr 1 w Sieradzu i Sebastian Łuszkiewicz z ZSP im. S. Staszica w Wieruszowie. Doskonały wynik osiągnęła również Natalia Bilska z ZS w Żychlinie. Do maksymalnej noty zabrakło jej dwóch punktów. W nagrodę cała trójka pojedzie na wycieczkę do Brukseli.

  Siedem osób, które zajęły kolejne miejsca, otrzymało tablety. Są nimi: Michał Gala - ZS nr 3 w Skierniewicach, Sebastian Męcina - LO im. Bolesława Prusa w Skierniewicach, Anna Błaszczyk - ZSP nr 1 w Sieradzu, Aleksandra  Świdnicka - ZS w Białej Rawskiej, Damian Szewczyk - ZSP nr 3 im. Jana Pawła II w Tomaszowie Mazowieckim, Aleksandra Śmieszek - LO im. Bolesława Prusa w Skierniewicach i Michał Dawid - ZSCKR w Dobryszycach.

  Przyznano również wyróżnienia. Natomiast wszystkim finalistom łódzki oddział IPN ufundował książki. Honorowy patronat nad konkursem objął prezydent Andrzej Duda.
   
  Konkurs zorganizowali parlamentarzyści PiS: posłowie na Sejm RP - Piotr Polak, Robert Telus, Waldemar Buda i Grzegorz Wojciechowski, senatorowie RP - Przemysław Błaszczyk, Maciej Łuczak i Rafał Ambrozik, oraz Janusz Wojciechowski, poseł do Parlamentu Europejskiego.
  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół