• facebook
 • rss
 • "Klasyk" z otwartymi drzwiami

  nap

  dodane 13.03.2016 00:18

  Nauczyciele i uczniowie zachęcali przyszłych gimnazjalistów i licealistów do wyboru ich szkoły.

  Podczas Dnia Otwartego odbywającego się w Zespole Szkół im. ks. Stanisława Konarskiego odwiedzający placówkę uczniowie mogli zwiedzić szkołę i zajrzeć do różnych pracowni, w których czekało wiele niespodzianek. W historycznej przygotowano wystawę militariów zgromadzonych przez uczniów, prezentację osiągnięć w konkursach i olimpiadach historycznych, a także historyczne gry multimedialne. W sali matematycznej na odwiedzających czekały rebusy, układanki, tangramy, cast puzzle, łamigłówki drewniane, szachy i gry logiczne. Równie ciekawie było w salach językowych, w których - poza zabawami językowymi - uczniowie i nauczyciele opowiadali o programie wymiany młodzieży. W pracowni fizycznej atrakcją były pokazy z akustyki, elektrostatyki i optyki, doświadczenia z maszyną elektrostatyczną i oscyloskopem katodowym, zabawa z kulą plazmową, wystawa prac z działalności kółka fizycznego, prezentacja programów multimedialnych. Zaglądając do pracowni geograficznej, można było skosztować herbat z różnych stron świata. W biologicznej uczniowie należący do harcerskiej grupy ratownictwa medycznego przygotowali pokaz resuscytacji. Uczniowie chętnie zatrzymywali się w pracowni chemicznej, w której prezentowano różne eksperymenty, i w sali gimnastycznej, w której rozegrano mecz piłki ręcznej między uczniami i nauczycielami.

  Klasyczne Liceum Ogólnokształcące powstało w 1998 r. Jest to szkoła katolicka, niepubliczna z uprawnieniami szkoły publicznej, spełniająca wszystkie warunki wymagane ustawodawstwem państwowym. Ideą szkoły jest troska o wysoki poziom nauczania, bezpieczeństwo, indywidualne podejście do ucznia oraz wychowanie w duchu chrześcijańskim. Gimnazjum powstało w 1999 r. Od momentu powstania jego uczniowie osiągają bardzo wysokie wyniki na egzaminie gimnazjalnym i dostają się do wymarzonych liceów.

  Szkoły prowadzą nabór zarówno do klas gimnazjalnych, jak i licealnych. Nabór odbywa się na podstawie konkursu świadectw. Nauka w obu szkołach jest odpłatna.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół