• facebook
 • rss
 • Zrób krzyżyk, podziel się wiarą

  nap

  dodane 14.03.2016 13:39

  Coraz więcej osób przyłącza się do naszej akcji "Krzyżyk dla wiarygodnych".

  W związku z rocznicą chrztu Polski i ze względu na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Krakowie od kilku tygodni zachęcamy wszystkich naszych Czytelników do przyłączenia się do akcji "Krzyżyk dla wiarygodnych". Chodzi o przygotowanie dla łowickiej młodzieży wybierającej się na spotkanie z ojcem świętym krzyżyków. Ten chrześcijański symbol ma im przypominać, że teraz na nich spoczywa troska o wiarę przodków. Wszystkie osoby, które chcą włączyć się w to dzieło, zachęcamy do przesyłania na adres: Redakcja "Gościa Łowickiego", ul. Seminaryjna 6a, 99-400 Łowicz, samodzielnie wykonanych, wydzierganych, wystruganych czy wyhaftowanych krzyżyków dla młodych z diecezji. Dodatkowo prosimy, by do każdego dołączyć odpowiedź na pytanie: "Czym dla mnie jest wiara?". Prosimy opatrzyć je imieniem i nazwiskiem.

  Bardzo dziękujemy tym, którzy już odpowiedzieli na naszą prośbę. Niemal każdego dnia otrzymujemy kolejne krzyżyki i wzruszające świadectwa wiary. Znaki wiary, które trafiają do redakcji, wykonane są z przeróżnych materiałów: z drewna, koralików, sznurka, gwoździ, korka, pędów krzewów, kamieni. Są też krzyżyki haftowane, wykonane na szydełku, drutach. Każdy z nich jest niepowtarzalny i wyjątkowy. Tak, jak i wyznania wiary, którymi są opatrzone. Większość z nich ukazuje, jak ważna w życiu jest wiara, co dzięki niej się udało przetrwać, pokonać, dokonać. W wielu tekstach można znaleźć zdania, które powtarzają się jak refren: "Wiara, jest dla mnie wszystkim. Bez niej moje życie nie miałoby sensu".

  Dziękując wszystkim, którzy już się włączyli w akcję, zachęcamy kolejne osoby do dzielenia się swoją wiarą. By każdy uczestnik spotkania z papieżem mógł otrzymać krzyżyk, musimy ich przygotować ponad 2,5 tysiąca. Tym, którzy nie mają czasu, pomysłu na wykonanie krzyżyka, proponujemy, by podarowali młodym jakiś nienoszony krzyżyk znajdujący się w ich domu.

  Po przekazaniu krzyżyka bardzo prosimy o jedno "Ojcze nasz" za osobę, do której krzyżyk ma trafić. Młodzież po otrzymaniu go zrewanżuje się swoją modlitwą. W ten sposób powstanie pomost wiary między diecezjanami.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół