• facebook
 • rss
 • Bliżej siebie - na Jasnej Górze

  mk, ps

  dodane 20.03.2016 20:14

  Pod hasłem "Nowe życie w Chrystusie" pielgrzymowali do Czarnej Madonny maturzyści diecezji łowickiej.

  Wybrali się tam, jak co roku, w sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową. Całodniowa wyprawa młodzieży zaczęła się skoro świt, a zakończyła wieczorem.

  Do Częstochowy maturzyści dotarli autokarami. Najpierw wzięli udział w Drodze Krzyżowej na wałach jasnogórskich. W nabożeństwie uczestniczyli też bp Andrzej F. Dziuba, ordynariusz łowicki, i bp Wojciech Osial, biskup pomocniczy diecezji łowickiej. Rozważania Drogi Krzyżowej prowadzili uczniowie Klasycznego Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach.

  Bp Dziuba w kaplicy Cudownego Obrazu przewodniczył Mszy św. w intencji maturzystów. Za liturgię słowa odpowiedzialni byli uczniowie LO im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie, za oprawę muzyczną - alumni WSD w Łowiczu. Homilię wygłosił bp Osial.

  Odbyła się również konferencja. W sali o. Kordeckiego naukę dla młodzieży wygłosił ks. Claudio Bonavita, włoski kapłan, który 19 lat temu trafił do Polski i rozpoczął formację w warszawskim seminarium Redemptoris Mater. Dziś posługuje w jednej z parafii w stolicy.

  Ostatnim akcentem wizyty maturzystów na Jasnej Górze był akt zawierzenia się Matce Bożej, który poprowadziły uczennice Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Niepokalanek w Szymanowie. - Jak chyba większość przyjechałam tu, żeby prosić o pomyślne zdanie egzaminu dojrzałości, ale przywiozłam ze sobą również inne intencje. Atmosfera pielgrzymki była niesamowita. Nie spodziewałam się, że cel, który nas tu przywiódł, sprawi, że nieznane osoby staną mi się bliskie. Tak samo ks. Claudio, który otworzył się przed nami. Opowiedział historię swojego powołania - mówi Klaudia Michalska ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu.

  Przed powrotem do domów bp Dziuba udzielił młodym błogosławieństwa. Ordynariusz podkreślił, że tegoroczna pielgrzymka maturzystów jest szczególna z powodu przypadającej 1050. rocznicy chrztu Polski, trwającego Roku Miłosierdzia, zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz nawiedzenia diecezji łowickiej przez kopię obrazu MB Częstochowskiej, które rozpocznie się we wrześniu, a także sakry bp. Osiala, który przez poprzednie lata pielgrzymował tutaj z maturzystami jako pracownik wydziału nauki katolickiej kurii łowickiej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół