• facebook
 • rss
 • W oczekiwaniu na owoce

  mk

  dodane 20.03.2016 23:25

  Niesprzyjająca aura nie pokrzyżowała planów. Odbyło się spotkanie młodzieży z biskupem łowickim.

  Na zaproszenie bp. Andrzeja F. Dziuby do stolicy diecezji przyjechali młodzi ludzie z różnych jej zakątków. Celem była wspólna celebracja Niedzieli Palmowej i spotkanie w ramach XXXI Światowego Dnia Młodzieży.

  Diecezjalne Święto Młodych rozpoczęło się na scenie ustawionej przed bazyliką katedralną w Łowiczu. Zespół złożony z wolontariuszy ŚDM uwielbiał Boga śpiewem i tańcem. Na termometrach było raptem kilka stopni powyżej zera, ale pod sceną panowała gorąca atmosfera. Udzieliła się nawet starszym.

  Dołączały kolejne grupy uczestników. Delegacje z parafii i szkół przywiozły palmy. Kolorytu wydarzeniu nadawały również osoby ubrane w stroje ludowe z regionów łowickiego i rawskiego.

  Wrażenie zrobiła pantomina ewangelizacyjna. Wolontariusze ŚDM z rejonu łowickiego ukazali, że to Jezus pragnie wyzwolić człowieka z okowów zła. Przedstawienie rozpoczęła scena, w której Jezus przechadzał się wśród tłumu zgromadzonego przed sceną.

  Trzy uczestniczki rekolekcji "Młodzi na Maxa" podzieliły się świadectwem wiary. Na swoim przykładzie zachęcały, żeby zaufać i otworzyć się na Chrystusa. Dzięki temu ich życie zmieniło się na lepsze.

  O 11.30 rozpoczęła się liturgia Niedzieli Palmowej. Bp Dziuba poświęcił palmy i skierował słowo do uczestników spotkania. - Cieszmy się, że nasza radość wyzwala radość u drugich, a my z kolei ubogacamy się radością innych. Niech dzisiejszy dar spotkania wyda piękny owoc, gdy pod koniec lipca będziemy w naszej diecezji podejmować 2,5 tys. przyjaciół z różnych miejsc świata, i kiedy staniemy wokół ojca świętego Franciszka, aby przeżywać jego pielgrzymowanie do nas - mówił ordynariusz.

  Następnie wszyscy procesyjnie udali się do bazyliki. Tam sprawowana była Eucharystia, koncelebrowana m.in. przez bp. Józefa Zawitkowskiego, który opracował inscenizację męki Pańskiej, czytaną z podziałem na role, oprawą muzyczną i efektami dźwiękowymi.

  Po Mszy św. odbył się konkurs palm. Najlepsi otrzymali Puchary Biskupa Łowickiego. Zdaniem jury, zwyciężyła palma zrobiona przez uczniów Gimnazjum w Popowie o długości 18 m, z białymi i czerwonymi ozdobami, które nawiązywały do Roku Miłosierdzia. II miejsce przyznano 10-metrowej palmie z Domaniewic. III miejsce zdobyła palma spoza diecezji łowickiej - aż z Tarnowa. Przyjechała z grupą turystów biorących udział w wycieczce po ziemi łowickiej zorganizowanej przez Oddział PTTK Grupa Azoty S.A. w Tarnowie-Mościcach.

  Nagrody przyznał również ks. Wiesław Skonieczny, proboszcz parafii katedralnej, m.in. dla 15-metrowej palmy ze Słupi. TUTAJ szczegółowe wyniki konkursu palm.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół