• facebook
 • rss
 • Cierpliwi aż do rozgotowania kamienia

  wb

  dodane 10.04.2016 01:10

  Po raz kolejny w Miasteczku Krwi Chrystusa rozpoczął się kurs przedmałżeński dla narzeczonych z Rawy Mazowieckiej i okolic.

  Narzeczeni z Rawy Mazowieckiej i okolicznych parafii, którzy w najbliższym czasie planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński, przygotowania do tego ważnego wydarzenia rozpoczęli od dnia skupienia w Miasteczku Krwi Chrystusa. Podczas modlitw, wykładów, warsztatów, a także rozmów zastanawiali się nad tym, czym jest miłość, jak rozmawiać ze sobą na trudne tematy, a także co zrobić, by uczynić przyszłe małżeństwo udanym i świętym.

  W narzeczeńskich rekolekcjach uczestniczyło około 30 osób, z którymi swoją wiarą i doświadczeniem dzielili doradcy rodzinni, psychologowie i kapłani.

  - Organizując kurs przedmałżeński, chcieliśmy na starcie uświadomić młodym ludziom, jak ważny dla ich małżeństwa powinien być kontakt z Bogiem - Dawcą Miłości - mówi ks. Konrad Świstak, proboszcz parafii pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

  - Mamy nadzieję, że zwłaszcza spotkania i świadectwa wiele wniosły w ich życie i relacje, że pomogły podjąć ważne decyzje oraz zachęciły do pogłębionej relacji nie tylko ze sobą, ale i z Bogiem - dodaje ks. Konrad.

  Każda z osób uczestniczących w dniu skupienia po jednej z konferencji otrzymała prezent - mały kamień, który miał przypominać o tym, że małżeństwo i rodzinę należy budować na skale, jaką jest Chrystus. Mały kamień to także zachęta do zdobywania szczytów duchowych, do pogłębionego dialogu, a nie przerzucania problemów (kamyków) do ogródka przyszłego małżonka. Narzeczeni zostali także zachęceni do tego, aby mieli wobec siebie tyle cierpliwości, ile potrzeba do rozgotowania skały.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół