• facebook
 • rss
 • Przy świętym na rosochatej wierzbie

  mk

  dodane 08.05.2016 10:25

  Przy kapliczce na Cichorajce w Głownie bp Andrzej F. Dziuba sprawował Mszę św.

  Nad rzeką Mrożyczką, na końcu ul. Okrzei w Głownie, znajduje się kapliczka św. Stanisława, biskupa i męczennika. Gdy zbliża się liturgiczne wspomnienie świętego, odprawiana jest przy niej Msza św. polowa.

  Tak też się stało 7 maja. Eucharystia zgromadziła głównie mieszkańców okolicznych domów leżących na Cichorajce, dzielnicy miasta. Wśród wiernych był burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek.

  Mszy św. przewodniczył ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. Koncelebrował ks. Stanisław Banach, dziekan głowieński i proboszcz parafii pw. św. Jakuba Ap. w Głownie.

  - W pewnym sensie gromadzimy się w świątyni zbudowanej ręką Boga. Bo otacza nas piękno nieba i przyrody. A my tworzymy piękną wspólnotę ludzi, których stworzył Bóg, obdarzając nadprzyrodzonym życiem - mówił w homilii bp Dziuba.

  Po Eucharystii odśpiewano Litanię Loretańską. Modlitewna majówka kończy się zazwyczaj występem Krzysztofa Jakubca, Mistrza Mowy Polskiej "Vox Populi" 2009 roku. Tym razem w barwny sposób podziękował bp. Dziubie za przybycie.

  Drewnianą kapliczkę stworzył Leszek Abrahamowicz. Wspólnie ze szwagrem Lechem Nowakiem umieścili ją na rosochatej wierzbie. Razem z żonami Henryką i Barbarą dbają o otoczenie. Co roku przygotowują też inny wystrój ołtarza.

  Pierwsza Eucharystia na Cichorajce sprawowana była 12 lat temu. Niezmienna jest intencja - za mieszkańców dzielnicy, całego miasta i ojczyzny.

  O historii powstania kapliczki przeczytasz TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół