• facebook
 • rss
 • Z Maryją piękne jest życie

  mk

  dodane 15.05.2016 10:45

  Na Jasną Górę dotarła 361. Łowicka Piesza Pielgrzymka.

  Uroczyste wejście pątników odbyło się w sobotę 14 maja, czyli tradycyjnie w wigilię Zielonych Świąt. Przy jasnogórskim klasztorze witał ich biskup senior diecezji łowickiej Józef Zawitkowski.

  Część pątników ostatni odcinek pielgrzymki przeszła w barwnych strojach łowickich. Zgodnie ze zwyczajem, odtańczyli oni oberka przy pomniku kard. Stefana Wyszyńskiego.

  Na powitanie pielgrzymki autokarami i prywatnymi samochodami przyjechali wierni m.in. z Łowicza i Żychlina. Dotarły również orkiestry OSP z Wicia i Łyszkowic z powiatu łowickiego.

  Do kaplicy Cudownego Obrazu pątnicy weszli, śpiewając na łowicką nutę: "Matko, przyrzekam Ci być zawsze dzieckiem Twym. Ty mi odwagę i siłę daj. Z Tobą, Maryją, piękne jest życie, jak piękny polski kwitnący maj. Światła promieniem swej Jasnej Góry oraz miłością obdarz ten lud".

  O 15.30 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył bp Zawitkowski. - To dla mnie wielka łaska, że mogę stanąć przed Tą, która jest Uzdrowieniem Chorych i dziękować Jej za to, że razem z wami mogłem upaść przed Jej tronem u Wałów Jasnogórskich - mówił w homilii biskup.

  361. Łowicka Piesza Pielgrzymka odbyła się pod hasłem: "Miłosierni jak Ojciec". Przewodnik ks. Wiesław Frelek poinformował, że według oficjalnego liczenia uczestniczyło w niej... 361 osób. - Widocznie taki był zamysł Boży. W tym Roku Miłosierdzia mieliśmy szczególnych patronów na pątniczym szlaku w osobach św. Jana Pawła II i św. Faustyny - mówił ks. Frelek.

  Część z pielgrzymów wróciła do swoich domów w sobotę. Pątnicy, którzy pozostali na Jasnej Górze, uczestniczyli dzisiaj, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w porannej Mszy św.

    Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu pod przewodnictwem bp. Józefa Zawitkowskiego

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół