• facebook
 • rss
 • Patron zobowiązuje

  Marcin Kowalik

  dodane 19.05.2016 07:08

  Gimnazjum w Bedlnie świętowało 10. rocznicę nadania placówce imienia Jana Pawła II.

  Obchody rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafii pw. św. Floriana w Bedlnie pod przewodnictwem ordynariusza łowickiego bp. Andrzeja F. Dziuby.

  Po Eucharystii nauczyciele i uczniowie wraz z rodzicami oraz goście uroczystości przeszli pod budynek szkoły. Na czele szły poczty sztandarowe Gimnazjum w Bedlnie oraz szkół podstawowych z terenu gminy.

  Przed wejściem do szkoły dyrektor gimnazjum Ewa Kowalska i wójt Bedlna Krzysztof Kołach odsłonili tablicę upamiętniającą jubileusz 10-lecia nadania imienia placówce imienia Jana Pawła II. Tablicę poświęcił bp Dziuba.

  Dalsza cześć uroczystości odbyła się w hali sportowej. Rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. - Dziś 18 maja 2016 roku. Data wyjątkowa dla naszej społeczności. Jubileusz 10. rocznicy nadania imienia i przyjęcia sztandaru, ale to także rocznica urodzin naszego patrona św. Jana Pawła II. Wybranie na patrona tak niezwykłego człowieka zobowiązuje nas do czerpania wzoru z jego postępowania i kształtowania postaw młodzieży. Wpatrujemy się i wsłuchujemy w słowa ojca świętego, który pokazywał młodym na czym polega prawdziwe człowieczeństwo - mówiła dyrektor Kowalska. W przemówieniu przypomniała historię placówki i jej osiągnięcia.

  Głos zabrali również zaproszeni goście, wśród nich dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i samorządowcy z wójtem K. Kołachem oraz przewodniczącym Rady Powiatu Kutnowskiego Markiem Jankowskim. Wręczyli okolicznościowe prezenty.

  Ordynariusz łowicki nawiązał do słów Jana Pawła II: „Wypłyń na głębie”, które są mottem gimnazjum. - Warto ufać tym słowom, które św. Jana Paweł II, jak echo powtórzył za Jezusem, i które wam drodzy uczniowie będą zawsze przypominać, aby przekraczać siebie, aby więcej od siebie wymagać - mówił bp Dziuba. Towarzyszyli mu kapłani - dziekan żychliński ks. Wiesław Felek, proboszcz parafii w Bedlnie ks. Bolesław Kuśmirek i rezydent ks. Ryszard Szmołda.

  W części artystycznej wystąpili uczniowie gimnazjum. Przytoczyli fragmenty autobiografii Jana Pawła II. Przypomnieli pontyfikat polskiego papieża śpiewając i recytując fragmenty jego twórczości.

  Pamiątką dla gości uroczystości była złota róża i wydany na tę okoliczność biuletyn informacyjny.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół