• facebook
 • rss
 • Gumowe jajka i ciasteczka z piegami

  km, mak

  dodane 23.05.2016 23:23

  Pijarska Szkoła Podstawowa Królowej Pokoju w Łowiczu wzięła udział w projekcie "Książki naszych marzeń". Zakupione lektury nie leżą bezczynnie w szkolnej bibliotece.

  Dba o to Karolina Małecka, nauczycielka języka polskiego. Uczniów klasy VI podzieliła na 5 grup. Każda z nich miała wykonać zadanie związane z przydzieloną lekturą.

  Pierwsza zajmowała się dwiema pierwszymi książkami z serii "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai". Uczniowie przygotowali grę przestrzenną z pytaniami dotyczącymi tej książki, ale też ogólnej wiedzy z języka polskiego (były pola z różnymi kolorami i w ten sposób z różną kategorią pytań). Wykonali też dużą kostkę do gry.

  Druga grupa zainspirowana była książkami m.in. Tomasza Rożka (kierownika działu "Nauka" w GN) i przygotowała różne doświadczeni. Była twarda jak kamień masa z mąki ziemniaczanej i wody oraz gumowe jajka z octu, które spędziły 24 godziny w zamrażalniku.

  Trzecia grupa uczniów zajrzała do kuchni pana Kleksa. Przygotowali zdrowe koktajle, myszki z jajek czy ciasteczka z piegami.

  Uczniowie z czwartej grupy na podstawie książki "Tajemnica klejnotu Nefertiti" opracowała grę memory dotyczącą pojęć ze świata starożytnego, które tam się pojawiły. Ponadto chłopcy przebrali się za mumię i faraona, a także wykonali dużą mumię z papieru, a dziewczyny zachęcały do egipskiego tańca.

  Piąta grupa przygotowała konkurs czytelniczy dotyczący pierwszej części książki "Magiczne drzewo".

  Do udziału w konkursach i zabawie zaproszeni zostali uczniowie klas IV i V, którzy również mieli przeczytać wskazane książki.

  Akcja miała pokazać, jak piękny i fascynujący jest świat literatury, jak pobudza on wyobraźnię. Była to przygoda zarówno dla uczestników, jak i dla tych, którzy przygotowali projekt.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół