• facebook
 • rss
 • Zwycięski Ramzes

  nap, kl

  dodane 04.07.2016 01:00

  W Walewicach zakończyły się niedzielne próby terenowe w ramach Krajowych Zawodów WKKW.

  Zawodnicy zmierzyli się w sobotę w ujeżdżeniu i skokach przez przeszkody. Ostatecznie zawody WKKW w Walewicach rozstrzygnęła niedzielna próba terenowa, tzw. cross, w którym jeźdźcy pokonywali przeszkody rozstawione na terenie całego kompleksu. Najdłuższa i najtrudniejsza trasa przejazdu liczyła 2800 m.

  Najlepszym jeźdźcem w najtrudniejszej klasie CNC1* okazał się Łukasz Kaźmierczak, mistrz Polski seniorów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego w latach 2009 i 2010. Reprezentant Sopockiego Klubu Jeździeckiego jechał na Ramzesie.

  W klasie P triumfowała Marta Dziak-Gierlicz z KJ Janów Podlaski, a w klasie L - Dariusz Sulowski, reprezentujący WKJ Lublin. Pierwsze miejsce w klasie LL przypadło Mariuszowi Kleniukowi z LKJ Hippologia Strzegom, natomiast w klasie mini LL - Magdalenie Zajcew z LKJ Gabon Walewice.

  - Próba terenowa była bardzo wymagająca. Tu należy pochwalić organizatorów za doskonale przygotowany i ciekawy cross - mówi Marta Dziak-Gierlicz z KJ Janów Podlaski, zwyciężczyni zawodów w klasie P.

  Puchary, nagrody i pamiątkowe rozety zostały wręczone najlepszym zawodnikom pod zabytkowym pałacem Walewice. Wręczył je Andrzej Sutkowski, dyrektor Zespołu Nadzoru Właścicielskiego Agencji Nieruchomości Rolnych.

  W 2016 r. Krajowe Zawody WKKW wróciły do kalendarza imprez jeździeckich w Walewicach po 5-letniej przerwie.

    W niedzielę jeźdźcy pokonywali przeszkody rozstawione na terenie całego kompleksu
  Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół