• facebook
 • rss
 • Święto funkcjonariuszy

  na

  dodane 16.07.2016 21:21

  W Skierniewicach odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji.

  W większości miast obchody miały uroczysty charakter. W wielu oficjalne uroczystości, podczas których oprócz podziękowań, kwiatów funkcjonariusze otrzymywali także odznaczenia i awanse, poprzedziła Msza św. Tak było choćby w Skierniewicach, gdzie odbyły się obchody Wojewódzkiego Święta Policji.

  Uroczystości rozpoczęła Msza św. w intencji policjantów i pracowników policji w kościele pw. św. Jakuba Apostoła. Eucharystii przewodniczył i słowo Boże wygłosił  bp Józef Zawitkowski.  Następnie uczestnicy liturgii przemaszerowali na rynek, gdzie odbyły się uroczysta akademia, defilada pododdziałów oraz nadanie sztandaru Komendzie Miejskiej Policji w Skierniewicach. Podczas akademii mundurowym wręczone zostały odznaczenia państwowe i resortowe oraz awanse. Spotkanie zakończył pełen atrakcji „Piknik Niebieski”. Mieszkańcy mogli m.in. obejrzeć wystawę sprzętu służb mundurowych, pokazy koni służbowych czy antyterrorystów policyjnych. Wzięli  także udział w konkursach z nagrodami, wysłuchali koncertu orkiestry policyjnej oraz odwiedzili miasteczko ruchu drogowego.

  – Cieszę się, że od kilku lat społeczeństwo ma zupełnie inne nastawienie do służby policjantów. To naprawdę trudny zawód. Strzec ludzi, czuwać nad ich bezpieczeństwem i mieć ciągle styczność z najgroźniejszymi osobami w społeczeństwie nie jest łatwo. Dlatego mam dla nich dużo szacunku. Od lat uczestniczę w Mszach św. w ich intencji. W końcu dbają też o moje bezpieczeństwo – mówi Alicja Gruda.

    Podczas uroczystej akademii mundurowym wręczone zostały odznaczenia państwowe i resortowe oraz awanse
  Archiwum UM Skierniewice

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół