• facebook
 • rss
 • "Ti amo" na powitanie

  Marcin Kowalik Marcin Kowalik

  dodane 21.07.2016 07:20

  Do Łowicza przyjechała grupa młodzieży z włoskiej archidiecezji Spoleto-Norcia.

  W środę, 20 lipca, do stolicy diecezji łowickiej przyjechały 2 autokary pielgrzymów z Włoch, których gościć będą mieszkańcy Łowicza i okolic przed Światowymi Dniami Młodzieży.

  Dotarli wieczorem z kilkugodzinnym opóźnieniem, ale w dobrych humorach. Szeroki uśmiech zagościł na ich twarzach, gdy wolontariusze ŚDM zaśpiewali włoski przebój "Ti Amo" na powitanie. Sami zresztą tez włączyli się do śpiewu.

  Prosto z parkingu za Ratuszem udali się do Domu Biskupa, tam osobiście witał ich ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba przez podanie ręki. Z młodzieżą z diecezji z regionu Umbria w środkowych Włoszech przyjechał ich pasterz abp Renato Boccardo. Hierarchowie wymienili ze sobą serdeczny uścisk.

  W Sali multimedialnej odbyła się krótka odprawa. Po włosku przemówił do pielgrzymów bp Dziuba. Na ziemi łowickiej powitali ich burmistrz miasta Krzysztof Kaliński i przewodniczy Rady Powiatu Krzysztof Górski. Obecny był biskup pomocniczy diecezji łowickiej Wojciech Osial oraz księża i wierni z łowickich parafii. Roli tłumaczenia podjął się ks. Sylwester Łajszczak. Proboszcz parafii katedralnej ks. Wiesław Skonieczny przekazał najważniejsze informacje o przebiegu Dni w Diecezji w rejonie łowickim.

  Każdy z prawie setki Włochów otrzymał pakiet pielgrzyma. Oprócz folderów i informatorów znalazł się w nim różaniec. Ze względu na późną porę spotkanie nie trwało długo. Zaraz po nim pielgrzymami zaopiekowały się rodziny z Łowicza i okolic. W ich domach Włosi przenocują.

  Kolejną noc w dom łowiczan łowickiej spędzili Hindusi, członkowie drogi neokatechumanalnej. Oni również przyjechali do Polski na ŚDM. Zanim dotrą do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem odwiedza jeszcze kilka innych miejscowości m.in. piątek udadzą się do Niepokalanowa.

  Centralnym punktem pobytu zorganizowanych grup w diecezji łowickiej będzie spotkanie w sobotę 23 lipca w Łowiczu. Po Eucharystii na Starym Rynku zaplanowano międzynarodowy piknik w parku Błonie.

  W ramach Dni w Diecezji w czwartek w rejonie łowickim odbędzie pielgrzymka do sanktuarium MB Pocieszycielki Strapionych w Domaniewicach.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół