• facebook
 • rss
 • Radość i lekcja języka polskiego

  Patrycja Kiełbik

  dodane 21.07.2016 08:43

  Do Łęczycy w godzinach popołudniowych przybyła włoska grupa z miejscowości Citta Di Castello.

  Przywitanie gości odbyło się na łęczyckim Placu Tadeusz Kościuszki. Uczestniczyli w nim włodarze miasta i powiatu, dziekan dekanatu łęczyckiego, rodziny przyjmujące gości oraz wolontariusze rejonu łęczyckiego. Zgromadzeni wyczekiwali pielgrzymów z piosenką na ustach i włoską flagą w ręku.

  Oficjalne rozpoczęcie Dni w Diecezji na terenie Łęczycy odbyło się poprzez ucałowanie chleba i soli przez księdza Filippa Milli. Po wspólnych śpiewach głos zabrał burmistrz Łęczycy – Krzysztof Lipiński. Zachęcił on do jak najlepszego otwarcia się na naszą kulturę, ponieważ tak wiele nas różni, ale jeszcze więcej jednoczy. Starosta Powiatu Łęczyckiego – Wojciech Zdziarski opowiedział o wyjątkowych miejscach rejonu. Włosi dowiedzieli się, że w drodze do Łęczycy byli w Piątku – geometrycznym środku Polski oraz, że są niecałe 25 km od miejsca narodzin św. Faustyny. Włosi z ciekawością wysłuchali ks. Sławomira Sobierajskiego, który udzielił im krótkiej lekcji języka polskiego – ucząc podstawowych polskich zwrotów grzecznościowych.  Koordynator Rejonu Łęczyckiego przywitał ich wraz z całą grupą, opowiedział co ich czeka i jak bardzo każdy z wolontariuszy i rodzin cieszy się z ich przybycia. Na zakończenie młodzi odśpiewali oficjalny hymn Światowych Dni Młodzieży „Błogosławieni Miłosierni”. Po zakończeniu czekające rodziny pokazały kartki, na których widniały imiona pielgrzymów, którzy na najbliższe dni zamieszkają w ich domach. Po zakończonej kolacji u rodzin wszyscy spotkali się na wspólnej Eucharystii w Kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy.

  Młodzież Włoska po pierwszym dniu zintegrowała się z rodzinami i wolontariuszami. Wspólna modlitwa i śpiewy pomogły w stworzeniu wspólnoty, którą łączy miłosierny Ojciec.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół