• facebook
 • rss
 • Góra św. Małgorzaty zdobyta

  Michalina Kosiorek

  dodane 23.07.2016 06:50

  Pielgrzymi z Włoch razem z polską młodzieżą podążali szlakiem legend Łęczycy i okolic.

  Dzień turystyczny w ramach Dni w Diecezji dla pielgrzymów i wolontariuszy ŚDM z rejonu łęczyckiego rozpoczął się od wychwalania Boga na Mszy św. w archikolegiacie tumskiej. Tuż po niej wybrali się do pobliskiej parafii znajdującej się w Górze św. Małgorzaty.

  W kościele, który zbudowany jest na górze, wspólnie oddali się modlitwie, by po chwili zapoznać się z tutejszą legendą tłumacząca nazwę miejscowości. W rolę przewodnika i tłumacza zarazem wcielił się biskup pomocniczy diecezji łowickiej Wojciech Osial, który towarzyszył pielgrzymom. Wzniesienie jest wyjątkowe w okolicy, gdyż położone jest na terenie równinnym.

  Młodzi z ogromnym zaciekawieniem słuchali opowieści o św. Małgorzacie i jej wkładzie w budowę kościoła. Nie kryli wielkiego zdziwienia, gdy słyszeli o tym, jakoby święta miała zaczęła usypywać kopiec pod konstrukcję w podzięce za serdeczną gościnę.

  - Dziś doszło do pięknego spotkania, w trakcie którego każdy z nas doświadczył świętości św. Małgorzaty, ale także miłosierdzia ludzi, którzy tutaj ją przyjęli i ofiarowali z siebie to, co najlepsze. W tym wyjątkowym dniu, należy także wspomnieć św. Marię Magdalenę. Ona uczy nas, żeby zawsze być przy Jezusie- konkluduje bp Osial.

  - Dla mnie to niesamowite, że ludzie, którzy się nami opiekują są dla nas tak serdeczni  i wyrozumiali. Mam nadzieję, że zawiązane przyjaźnie nie skończą się za szybko - mówi Beatrice, mieszkanka Spoleto.

    Grupa pielgrzymów w Górze św. Małgorzaty
  Michalina Kosiorek

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół