• facebook
 • rss
 • Polsko-włoski oberek

  Michalina Kosiorek

  dodane 23.07.2016 07:20

  Kolejny dzień wrażeń zapewnili gościom z archidiecezji Spoleto-Norcia młodzi z Łowicza.

  Dzień turystyczny w rejonie łowickim polska i włoska młodzież rozpoczęła od zwiedzania ogrodu romantycznego w stylu angielskim w Arkadii.

  Tam podziwiali m.in. Grotę Sybilli, akwedukt czy świątynię Diany. Pogoda dopisała i wszyscy pielgrzymi mogli w pełni nacieszyć oczy pięknem natury, która ma swe źródło w Bogu. Następnie udali się do Muzeum w Sromowie.

  Pielgrzymi z Włoch, goszczeni w diecezji łowickiej, byli pod ogromnym wrażeniem piękna łowickiego regionu, lecz nie przypuszczali, że to dopiero początek wrażeń.

  Po przyjeździe do Skansenu Wsi Łowickiej w Maurzycach przyszedł czas na Eucharystię i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Młodzi dziękowali Stwórcy za wspólny czas w zabytkowym drewnianym kościele.

  Po czasie zadumy młodzież udała się na zwiedzanie terenu. Interesujące dla Włochów okazały się łowickie stroje i tutejsze rękodzieło.

  - Wszystko jest piękne, kolorowe. Kwiaty są takie realne, jakby prawdziwe! Kocham Łowicz!- tłumaczy mi Rita, która po raz pierwszy pielgrzymuje z Włoch do Polski.

  Największa atrakcją okazał się występ Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca "Boczki Chełmońskie". Pielgrzymi z zaciekawieniem przyglądali się tańcom, wielu nawet próbowało naśladować tancerzy.

  Młodzież z Łowicza z chęcią zaprosiła do  tańca pielgrzymów z Włoch. Po wspólnym oberku przyszedł czas na rewanż ze strony gości. Tak właśnie rozpoczęła się wielka polsko- włoska zabawa, która trwała do późnych godzin wieczornych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół