• facebook
 • rss
 • Chrystus patrzył na każdego

  Marcin Kowalik Marcin Kowalik

  dodane 24.07.2016 09:50

  - Do zobaczenia w Krakowie! - mówił bp Dziuba do młodzieży na łowickim rynku.

  Koncertem uwielbienia Boga zakończyło się łowickie spotkanie młodych poprzedzające wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

  W sobotę 23 lipca od samego rana Łowicz opanowali zagraniczni pielgrzymi, którzy goszczeni byli w różnych rejonach diecezji łowickiej.

  Francuzi, Białorusini oraz Włosi razem z polską młodzieżą uczestniczyli najpierw w Mszy św. na Starym Rynku, potem udali się do parku Błonie. Tam odbył się Festiwal Młodych. Przed powrotem do miejsc noclegowych uczestniczyli jeszcze w koncercie 'Horeb".

  W centrum miasta rozbrzmiewały w różnych językach pieśni wielbiące Boga. To zasługa zespołu stworzonego na potrzeby wydarzenia. W jego skład weszły osoby na co dzień zaangażowane w ruchy formacyjne oraz wolontariusze ŚDM z terenu diecezji.

  Koncert przeplatany były świadectwami wiary młodzieży. Na scenie wystawiono również pantomimę ewangelizacyjną. Jednak najważniejsza była adoracja Jezusa Eucharystycznego wystawionego w wielkiej monstrancji. Zebranym przed sceną błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem udzielił bp Andrzej F. Dziuba, ordynariusz łowicki.

  - Myślę, że pierwszy raz w dziejach Łowicza, który liczy 880-lat odbyło się tak piękne wydarzenie, jak to na naszym rynku. Chrystus był z nami i spoglądał na każdego z nas. Dziękuję wam za świadectwo wiary. Do zobaczenia w Krakowie! - mówił bp Dziuba.

  Ostatnim akcentem spotkania były żywiołowe, wspólne śpiewy i tańce, ale już na scenie. Włosi, którzy byli największa grupą pielgrzymów skandowali: "Polonia!, Polonia!'. Polska młodzież odwzajemniła się okrzykiem: "Italia!, Italia!".

  Czytaj także o pozostałych wydarzeniach dnia wspólnoty i radości:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół