• facebook
 • rss
 • Pielgrzymi rodziną Kornelki

  Agnieszka Napiórkowska Agnieszka Napiórkowska

  dodane 07.08.2016 17:01

  Drugi dzień Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej pątnicy rozpoczęli uroczystą Eucharystią, podczas której miał miejsce chrzest małej Korneli.

  Mszy św. przewodniczył ks. Jacek Zieliński, zaś homilię wygłosił ks. Paweł Olszewski. O oprawę zadbała grupa czerwona.

  Rozpoczynając homilię ks. Paweł przywołał obraz paczki, listu, które muszą mieć adresata. Przytoczony obraz odniósł do słuchania Słowa Bożego. Każdy ma bowiem poczuć się tym, do którego Bóg kieruje swoje słowo.

  - Słysząc słowo Boże trzeba je zakorzenić w swoim sercu. By tak mogło się stać trzeba je słuchać z taką uwagą jakby było słyszane w życiu po raz pierwszy, ale i ostatni - mówił ks. Paweł Olszewski.

  Kapłan dawał także wskazówki, co należy czynić, gdy człowiek ma poczucie, że nie rozumie tego, co Bóg do niego mówi. Podpowiedzią była postawa Maryi, w chwilach niezrozumienia stawała na modlitwie.  

  Podczas niedzielnej Eucharystii miał miejsce chrzest 7-miesięcznej Kornelki Sierki z Kutna, której rodzice wiele lat temu poznali się na pielgrzymce. Wybór, więc miejsca nie był przypadkowy.

  - Tak to sobie wymarzyliśmy. W uroczystości wzięli udział tylko nasi rodzice. Dalszą rodziną byli wszyscy pielgrzymi, których prosimy o modlitwę za naszą córeczkę - mówi Justyna Sierka, mama Korneli.

  Ojcem chrzestnym małej został celebrans Mszy św. ks. Jacek Zieliński, który nie krył wzruszenia. - Jestem przyjacielem rodziny. Dziś jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że zostałem wybrany na ojca chrzestnego. To moje pierwsze dziecko chrzestne. Mam świadomość obowiązków wobec niej. Wiem, że muszę tak żyć, by pokazać jej jak iść do nieba.   

  Celem niedzielnej wędrówki są Wysokienice, gdzie odbędzie się koncert Marcina Stycznia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół