• facebook
 • rss
 • Ze świętym w herbie

  Michalina Kosiorek

  dodane 11.08.2016 01:00

  Mieszkańcy Kocierzewa i okolic 10 sierpnia świętowali odpust parafialny. Po kilku latach przerwy odbył się wakacyjny festyn rodzinny.

  Obchody rozpoczęły się od uroczystej Sumy odpustowej w kościele św. Wawrzyńca w Kocierzewie, której przewodniczył ks. Piotr Staniszewski, kapelan w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym dla Dorosłych w Skrzeszewach. Podczas homilii nawiązał do miłosierdzia  Bożego i radości z bycia chrześcijaninem. Nie pominął historii męczeństwa patrona parafii.

  Eucharystię uświetniła swoją grą Dziecięca Orkiestra Dęta z Wicia. Nie zabrakło także akcentów charakterystycznych dla tego regionu, czyli barwnych strojów łowickich.

  Na wakacyjny festyn rodzinny przybyło wielu mieszkańców z okolic gminy. Podziwiać można było - oprócz orkiestry z Wicia - Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Boczki Chełmońskie" oraz Dziecięcy Zespół Ludowy "Kocierzewiacy". Obsługę artystyczną festynu zapewnił wodzirej Arek, który poprowadził szereg konkursów z nagrodami dla dzieci i dorosłych.

  Festyn gminny odbył się po kilkuletniej przerwie. - Chcemy, aby choć jeden raz w roku mieszkańcy gminy mogli się spotkać przy wspólnej zabawie. Dziś, poza parafialnym odpustem, mamy także święto gminy, bo na naszym herbie widnieje św. Wawrzyniec - mówi Agnieszka Wojda, wójt gminy Kocierzew Południowy.

  Mieszkańcy mieli okazję świetnie bawić się przy muzyce zespołu Alibi. Śpiewom i radości nie było końca, a kapryśna pogoda w ogóle nie przeszkadzała uczestnikom zabawy. Imprezę do późnych godzin wieczornych prowadził lokalny zespół wokalno-muzyczny.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół