• facebook
 • rss
 • 10 grupa i powitanie z choragwią

  Agnieszka Napiórkowska Agnieszka Napiórkowska

  dodane 13.08.2016 08:14

  Siódmego dnia do ŁPPM dołączyła nowa grupa, zdominowana przez panów w czerni i damy z nakryciami głowy.

  Wyszli z głębokiego lasu. Bardzo sprawnie wsiedli do podstawionego wozu -  limuzyny dobrze znanej wszystkim pielgrzymom. Bez tego auta życie na pielgrzymce byłoby nie do zniesienia. Za kierownicą auta należącego do Toi Toi zasiadł pierwszy z pierwszych- przewodnik ŁPPM ks. Rafał Babicki. Grupa posiadała swój czarny znaczek różniący się od pozostałych 9 tylko kolorem. Nową, dziesiątą grupę ŁPPM utworzyli kapłani, klerycy i siostry zakonne. Wóz z ekipom specjalną witany był oklaskami i okrzykami radości.  

  – Tradycją naszej pielgrzymki jest to, że tu, w lesie, pojawia się grupa czarna, czyli księża i siostry zakonne. Poza tą chwilą wszyscy jesteśmy rozproszeni po 9 grupach. Żeby pielgrzymi zobaczyli, ilu nas jest, a także jak bardzo jesteśmy radośni i pozwalamy sobie na odrobinę szaleństwa i zabawy. Dla tych, którzy pielgrzymują po raz pierwszy, jest to zawsze bardzo atrakcyjna chwila - mówi ks. Rafał Babicki.

  Warto dodać, że siódmego dnia pielgrzymi nawiedzili Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gidlach, w której posługują ojcowie dominikanie.

  Podczas drogo zmysłem nad którym się pochylano był węch. - Dla Boga smród naszego grzechu nie jest ważny. On potrafi go oczyścić – przekonywał ks. Dionizy Mróz. Słowa te były też zaproszeniem dla pielgrzymów do Sakramentu Pokuty i Pojednania.

  Miejscem noclegu była Zawada. Wzorem lat ubiegłych na rogatkach miejscowości na pielgrzymów z ministrantami i chorągwią czekał miejscowy świecił pielgrzymów, a potem w uroczystej procesji doprowadził ich do kościoła. Wieczorem odbyły się ostatnie apele w grupach.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół