• facebook
 • rss
 • Nowi święci parafianie

  Agnieszka Napiórkowska Agnieszka Napiórkowska

  dodane 14.08.2016 10:14

  Do parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Rawie Maz. wprowadzono relikwie św. Jana Pawła II i błogosławionych dzieci z Fatimy.

  Uroczystej instalacji relikwii, która miała miejsce podczas Eucharystii przewodniczył bp Wojciech Osial.

  Do specjalnie przygotowanego ołtarza, św. Jana Pawła II wniosły siostry Misjonarki Krwi Chrystusa, a  błogosławionych: Hiacyntę i Franciszka dzieci w strojach pastuszków.

  W uroczystości poza rzeszą wiernych wzięli udział przedstawiciele miasta, gminy, dyrektorzy szkół znajdujących się na terenie parafii i kapłani z dekanatu.

  Podczas homilii biskup Wojciech Osial podzielił się kilkoma myślami na temat objawień w Fatimie. Mówiąc o Matce Bożej, która przyszła do dzieci - prostaczków, zauważył, że jest to znak, że Bóg chce mówić do wszystkich, a więc do każdego z nas. Wszyscy możemy usłyszeć głos Boga. Trzeba tylko się otworzyć i Go szukać.  

  W dalszej części homilii kaznodzieja podkreślał, że orędzie Fatimy jest orędziem nawrócenia. - Poza Bogiem nigdzie nie znajdziemy pokoju. W naszych sercach często go brakuje. Często w środku mamy chaos, bałagan. By to zmienić, potrzeba nawrócenia, które każdy człowiek musi zacząć od siebie - mówił.

  Trzecią myślą było płynące z Fatimy wezwanie do modlitwy, zwłaszcza różańcowej. Jak jest ona ważna i jaką ma moc ukazywał na różnych przykładach.

  Po Eucharystii wierni z biskupem i kapłanami odmówili Różaniec. Modląc się w swoich dłoniach trzymali płonące świece. Modlitwę zakończyła procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

  Warto wspomnieć, że relikwie św. papieża rawska parafia otrzymała 16 czerwca od kard. Stanisława Dziwisza. Osoba świętego papieża w rawskiej parafii cieszy się żywym kultem. Wielu parafian w różnych swoich kłopotach zwraca się do papieża Polaka. Relikwie dzieci przesłano specjalną przesyłko z Fatimy. I co ciekawe, nie wiadomo dlaczego, ale mimo, iż były zaadresowane na ks proboszcza najpierw trafiły do szkoły znajdującej się obok kaplicy. Komentując te sytuację biskup Osial podkreślił, że w życiu nie ma przypadków - są tylko znaki. Błogosławione dzieci chciały do dzieci. Rawska parafia jest jedną z nielicznych w Polsce posiadających relikwie dzieci z Fatimy.

  - Radości z "nowych świętych parafian",  którzy od tej pory będą mieszkać w nowym domu przy ulicy Kazimierza Wielkiego 26 nie potrafię wyrazić słowami - mówi ks. Konrad Świstak, proboszcz. - To wielki i nieoceniony dar dla naszego kościoła i wspólnoty parafialnej. Dodatkową radością  jest fakt, iż dzieci fatimskie przygotują naszą wspólnotę parafialną do obchodów 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie, którą będziemy obchodzić 13 maja 2017 roku - dodaje.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół