• facebook
 • rss
 • Matka widzi tu dobro

  Magdalena Gorożankin

  dodane 08.09.2016 04:40

  Wierni z parafii Przemienienia Pańskiego w Międzyborowie z niecierpliwością czekali na przybycie Mamy. Mają Jej wiele do powiedzenia.

  Trwa nawiedzenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w diecezji łowickiej. 7 września Jasnogórska Pani została przywitana w progach międzyborowskiej świątyni przez bp. Wojciecha Osiala i proboszcza parafii ks. Krzysztofa Krawczyka. Matka Boża w asyście bielanek, ministrantów, pocztów sztandarowych, orkiestry i strażaków dotarła na tron, z którego patrzy na każdego i widzi wszelkie troski, kłopoty, smutki i radości.

  Jak podkreślił bp Osial w swojej homilii, Matka Boża widzi wszystko - błędy, słabości, ale przede wszystkim dobro. Dlatego warto do Niej przychodzić, nie wstydzić się i okazywać na każdym kroku, że zawierzamy Jej swoje życie. Biskup prosił licznie zgromadzonych wiernych, żeby dawali świadectwo wiary i ufności przez noszenie medalika.

  Po uroczystej Mszy św. młodzież poprowadziła czuwanie, będące wyrazem wdzięczności, ale także prośbą o większe dary i łaski. Rozważania przeplatane pieśniami ku czci Matki zakończyły się Apelem Jasnogórskim. O północy sprawowana była Eucharystia w intencji powołań kapłańskich, w której uczestniczyli księża posługujący w ubiegłych latach i wywodzący się z parafii Przemienienia Pańskiego w Międzyborowie.

  W czwartek 8 września przez całą dobę kościół będzie otwarty dla wiernych. O 15.00 odprawiona będzie Msza św., podczas której zostanie poświęcona kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, namalowana na pamiątkę peregrynacji. Po Eucharystii ikona, która peregrynuje po diecezji, wyruszy w drogę do Jaktorowa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół