• facebook
 • rss
 • Dla Maryi nigdy dość miłości

  Olga Ciechańska

  dodane 09.09.2016 10:50

  Drogi opatrzone szpalerami straży oraz flag w maryjnych kolorach, wbijające się w stopy kwiaty - tak jaktorowscy parafianie witali obraz Matki Bożej Częstochowskiej.

  Jasnogórska ikona do parafii Świętej Rodziny w Jaktorowie przybyła 8 września popołudniem. Dziekan dekanatu żyrardowskiego ks. Adam Bendarczyk odczytał wiernym list od papieża Franciszka. „Maryja przybywa w ważnym dla diecezji łowickiej czasie. 25 lat istnienia wspólnoty diecezjalnej, 880 lat miasta Łowicza. Niech i Peregrynacja odciśnie się jako wielki jubileusz w waszych sercach” - napisał papież.

  Do ponad 80-letniej parafii na wschodnim krańcu diecezji łowickiej Jasnogórska Pani przybyła w eskorcie policji. Do samego kościoła dotarła w procesji, w której bliskość Jej matczynego policzka mogli poczuć dźwigający ją na własnych barkach przedstawiciele wspólnot, rodzin, dzieci, młodzieży oraz strażaków. Procesji oraz Mszy św. przewodniczył biskup senior Józef Zawitkowski. Obraz witał w towarzystwie nowego proboszcza w Jaktorowie ks. Wiesława Skoniecznego.

  - Drodzy jaktorowanie, rodacy, czy wy jesteście chorzy? - pytał zgromadzonych biskup senior - Co roku odbywacie pielgrzymki na Jasną Górę, codziennie kierujecie modlitwy do swojej Matki, a teraz jeszcze przychodzicie na peregrynację obrazu Pani Jasnogórskiej - nie przesadzacie z tym kultem Maryi, Matki Jezusa? Pewnie zastanawiacie się, jak odpowiedzieć, żeby nie urazić biskupa. Nie bójcie się powiedzieć światu, że jesteście chorzy z miłości do Maryi - mówił kaznodzieja.

  Po Eucharystii odbyło się czuwanie jaktorowskich wspólnot m.in. Odnowy w Duchu Świętym oraz Drogi Neokatechumenalnej. Reszta wieczoru upłynęła na modlitwie w czasie Apelu Jasnogórskiego i nocnego trwania przy obrazie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół