• facebook
 • rss
 • Mama przyjechała

  Magdalena Gorożankin

  dodane 11.09.2016 08:00

  Matka Boża to niestrudzona Pątniczka. Pielgrzymuje od tylu lat, a od tygodnia odwiedza swoje dzieci w diecezji łowickiej.

  10 września w sobotnie popołudnie przybyła do parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Wiskitkach. To druga parafia w dekanacie wiskickim, którą odwiedziła Jasnogórska Pani.

  Przywitana przez dzieci z uśmiechem i okrzykiem radości: "Mama już jest!", w towarzystwie pocztów sztandarowych, orkiestry i wiernych została wniesiona na ramionach strażaków do historycznego kościoła.

  Poszczególne delegacje - rodzin, młodzieży, dzieci oddały hołd swojej Matce, a proboszcz parafii ks. Witold Okrasa zawierzył wszystkich wiernych Matczynej opiece.

  Ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba w swojej homilii nawiązywał do historii parafii erygowanej w XIII w. oraz świątyni, która od początków swego istnienia doświadczyła wielu "ran" - podobnie jak Matka Boża.

  Pierwszy, drewniany kościół spłonął, a obecny budynek z drugiej poł. XVI w. wielokrotnie był niszczony i odnawiany. Między innymi dobudowano dwie wieże, zbudowano nową zakrystię, a starą przekształcono w kaplicę Matki Bożej z Lourdes.

  Biskup prosił zgromadzonych wiernych, by wracali nieustannie do swojej Matki jak dzieci, żeby prosili Ją o Światło i nieśli je dalej.

  Po serdecznym przywitaniu i Eucharystii pod przewodnictwem bp. Dziuby, wierni skorzystali z okazji, żeby nieustannie czuwać przy Maryi, zawierzyć Jej swoje troski i kłopoty, dzielić radości i smutki. O północy celebrowana była Msza św. przez księży posługujących w parafii w ubiegłych latach.

  W niedzielę 11 września ikona będzie obecna podczas celebrowanych Mszy św., a następnie wyruszy do Szymanowa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół