• facebook
 • rss
 • Refleksja nagrodzona

  Agnieszka Napiórkowska

  |

  Gość Łowicki 39/2016

  dodane 22.09.2016 00:00

  U Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych i Matki Pięknej Miłości członkowie Ruchu Światło–Życie dziękowali za łaski i wzrost, jakich doświadczyli podczas wakacyjnych rekolekcji.

  W niedzielę 18 września najpierw w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Bartłomieja Apostoła, a później w domaniewickim sanktuarium odbywał się Powakacyjny Dzień Wspólnoty. Spotkanie było okazją do świętowania 30. rocznicy powstania oazy w Domaniewicach. Zgodnie z tradycją, rozpoczęło je zawiązanie wspólnoty, po którym nastąpiła godzina świadectw. Ze względu na jubileusz świadectwa nie dotyczyły tylko rekolekcji wakacyjnych. Składały je także osoby związane z domaniewicką oazą. Część z nich, mimo że dziś już nie działa w Ruchu Światło–Życie, opowiadała, jak ważna była dla nich ta formacja. Swoimi refleksjami podzielił się także ks. Stanisław Dusiło, który 30 lat temu zakładał w Domaniewicach oazę. Słowa kapłana, ciągle zaangażowanego w Ruch, poruszyły wiele osób.

  Centralnym punktem była uroczysta Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył ks. Grzegorz Gołąb, diecezjalny moderator Ruchu Światło–Życie, który wygłosił także słowo Boże. Kaznodzieja, w nawiązaniu do Ewangelii o nieuczciwym zarządcy, zwrócił uwagę na fakt, że jego „zastanowienie się” zostało nagrodzone. – Rządca jest obrazem ucznia Chrystusa, jest wewnątrz Jego zarządu – mówił ks. Gołąb. – Kiedy okazało się, że trwoni majątek, został wezwany do Właściciela, który pokazał mu, co robi i jakie są tego konsekwencje. To skłoniło go do refleksji, postanowił ulżyć dłużnikom swojego Pana. Okazując im miłosierdzie, sam doświadczył miłosierdzia. Na jego zastanowienie Bóg odpowiedział miłosierdziem. – Miłosierdzie jest drogą do Boga. I to miłosierdzie nie tylko dane od Boga, ale także to okazywane innym – przekonywał ks. Gołąb.

  Po Eucharystii wszyscy przenieśli się na plac przed sanktuarium na wspólne świętowanie i modlitwy końcowe. Powakacyjny Dzień Wspólnoty był okazją do podziękowań parze diecezjalnej Katarzynie i Andrzejowi Kucharskim oraz dwóm parom rejonowym – Renacie i Grzegorzowi Brykom oraz Katarzynie i Tomaszowi Widulińskim za trzyletnią posługę. Nową parą diecezjalną zostali Marta i Tomasz Chadamikowie. – Wybór na parę diecezjalną to dla nas wielki zaszczyt, ale również poczucie wielkiej odpowiedzialności za innych – mówi T. Chadamik. – To także radość, że możemy służyć małżeństwom Domowego Kościoła. Wiemy, że wiara przekazywana umacnia się, więc w tej posłudze dopatrujemy się również okazji do osobistego i małżeńskiego wzrostu duchowego. To sposobność do tego, aby poznać nowych ludzi, wzbogacić się ich obecnością i doświadczeniem. Liczymy na modlitwę, aby Duch Święty nas prowadził, abyśmy byli dobrymi narzędziami w Jego rękach. Parami rejonowymi zostali Anna i Jacek Słodcy oraz Lucyna i Tadeusz Szymczakowscy. – Ostatnie trzy lata naszego życia, gdy byliśmy parą rejonową, to czas wypełniony pracą i służbą, ale także doświadczaniem wielu łask i znaków Bożego prowadzenia, czego życzymy naszym następcom –  przyznaje K. Widulińska.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół