• facebook
 • rss
 • Nie wypuszczajcie z ręki różańca

  Agnieszka Napiórkowska Agnieszka Napiórkowska

  dodane 01.10.2016 16:58

  Ponad 2500 osób z 70 parafii uczestniczyło w XII Pielgrzymce Kół Żywego Różańca do Domaniewic.

  W sobotę 1 października odbyła się XII Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca, która w tym roku przebiegała pod hasłem: „Oto Matka twoja”. Tradycyjnie rozpoczęła ją uroczysta Msza św. koncelebrowana w kościele św. Bartłomieja. Eucharystii przewodniczył bp. Andrzej F. Dziuba, zaś słowo Boże wygłosił bp Wojciech Osial. Kaznodzieja zachęcał przybyłych by nigdy nie wypuszczali z rąk różańca i wszystkie swoje troski, zmartwienia i radości powierzali Maryi, która, mimo iż nie modliła się nigdy tą modlitwą jest Matką Różańcową. – Różaniec tętni w Jej życiem i tajemnicą Jej syna. Dlatego też modlitwę tą należy nie tylko odmawiać, ale kontemplować.  

  Po zakończonej Eucharystii pątnicy z modlitwą różańcową na ustach udali się do sanktuarium MB Pocieszycielki Strapionych. Wraz z nimi pielgrzymowali biskupi i kapłani na czele z wikariuszem generalnym ks. Wiesławem Wronką. Po drodze Róże Różańcowe odmawiały tajemnice światła Różańca Świętego. Na placu pielgrzymkowym pątnicy wysłuchali konferencji przybliżającej życie i nauczanie św. o. Stanisława Papczyńskiego, wielkiego czciciela Matki Najświętszej. Konferencję wygłosił ks. Andrzej Siejak, marianin z Puszczy Mariańskiej. Po konferencji wierni zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez parafian domaniewickich.

  Z pielgrzymami modliły się siostry loretanki, które wydają miesięcznik "Różaniec". Siostry do Domaniewic przyjechały z mini sklepikiem.

  Więcej o pielgrzymce w 41 numerze papierowego wydania „Gościa Łowickiego”

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół