• facebook
 • rss
 • Jury doceniło autentyzm wykonawców

  Marcin Kowalik Marcin Kowalik

  dodane 08.10.2016 23:41

  Rozstrzygnięto Diecezjalny Konkurs Recytatorski. Od trzech lat poszerzony jest o śpiew poezji chrześcijańskiej.

  Konkurs wpisuje się w obchody Dnia Papieskiego. Jego głównym organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Łowickiej.

  Od pierwszej edycji pomoc oferuje parafia MB Nieustającej Pomocy w Łowiczu. Tam odbywają się przesłuchania, które wyłaniają laureatów. Organizatorów wsparli również Stowarzyszenie "Civitas Christiana” i Urząd Miasta w Łowiczu.

  8 października już po raz 16. ocenie jury podała się utalentowana grupa młodzieży. Konkurs skierowany jest do uczniów gimnazjów z diecezji łowickiej. Przyjechali do Łowicza ze swoimi opiekunami.

  Komisja konkursowa obejrzała 74 występy, niektóre w duetach. Tematyka prezentowanych utworów związana była z hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego: "Bądźcie świadkami miłosierdzia".

  W kategorii recytacja zwyciężyła Weronika Modzelewska. II miejsce ex aequo zajęły Małgorzata Miklaszewska i Martyna Kowalska, III -  również ex aequo - Jakub Szmajkowski i Natalia Zwolińska. Jury wyróżniło Natalię Imiołek, Marię Bzdęgę, Wiktorię Łebedowską i Barbarę Jaśkowiak.

  Pierwsza nagroda za śpiew przypadła ex aequo Patrycji Kierzkowskiej oraz Kindze Klepaczce i Dawidowi Lange. II miejsce zajęły Małgorzata Organiściak i Weronika Pietrzak, III -  Natalia Modrzejewska i Justyna Jabłonkowska. Wyróżniono Ewelinę Kuźmińską, Artura Chojnackiego i Piotra Kowalczyka.

  W uzasadnieniu werdyktu przewodnicząca jury Grażyna Sobieszek podkreśliła, że jurorzy docenili wykonawców, którzy pokazali na scenie autentyzm.

  - Żeby dobrze deklamować wiersz, należy go najpierw zrozumieć. Jeżeli ktoś dobrze zrozumiał utwór, potrafił bez problemu przekazać na scenie to, co czuł. To przyświecało komisji, gdy ocenialiśmy wasze występy, czy wy czujecie to, co mówicie, czy o czym śpiewacie. Te emocje wśród wielu z was były bardzo widoczne - mówiła G. Sobieszek.

  Nagrody wręczali burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński i ks. Adam Domański, proboszcz parafii MB Nieustającej Pomocy w Łowiczu. Laureaci i wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe. Ponadto zdobywcy pierwszych trzech miejsc pojadą na wycieczkę do Warszawy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół