• facebook
 • rss
 • Ozłoceni wychowawcy

  Marcin Kowalik Marcin Kowalik

  dodane 13.10.2016 14:00

  Dla nauczycieli jabłka, dla uczniów - ananasy. W "Pijarskiej" odbyła się gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

  Tym razem jabłka przybrały postać szklanych statuetek, które powstały w Hucie Szkła Artystycznego "Sabina" w Rymanowie. Podczas szkolnej gali w przeddzień święta polskiej oświaty otrzymali je wyróżnieni przez uczniów nauczyciele.

  Zanim do tego doszło, Przemysław Jabłoński, dyrektor Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu, i o. Marian Galas SP, rektor pijarskiego kolegium, wręczyli stypendia licealistom i gimnazjalistom za osiągnięcia w nauce i sporcie.

  Laureatów Złotych Jabłek wyłoniło głosowanie. Uczniowie docenili nauczycieli w 5 kategoriach, z uwzględnieniem rodzaju szkoły.

  W kategorii Złote Serce nagrody otrzymali: Urszula Mrówka (szkoła podstawowa), Katarzyna Sumińska (gimnazjum) i Elżbieta Cywińska (liceum).

  W kategorii ZłotoUsty - Damian Górski (szkoła podstawowa), Karolina Małecka (gimnazjum) i Beata Jeziorowska (liceum).

  W kategorii Złoty Organizator - Damian Górski (szkoła podstawowa), o. Dominik Bochenek SP (gimnazjum) i Kamila Stępień (liceum).

  W kategorii Złoci Erudyci - Kamila Stępień (szkoła podstawowa), Karolina Małecka (gimnazjum) i Beata Jeziorowska (liceum).

  W kategorii Złoty Wykładowca - Piotr Komuński (liceum) i Joanna Kucharek (szkoła podstawowa oraz gimnazjum).

  Przyznano też nagrody specjalne "Officium et gaudium" ("Służba i radość") nauczycielkom klas początkowych. Złote Jabłka w tej kategorii otrzymały: Martyna Dąbrowska, Bożena Siekiera, Bożena Wojciechowska, Anna Wiercioch i Jolanta Wróbel.

  Już nie szklane, a prawdziwe ananasy odebrali przewodniczący samorządów klasowych. Specjalna nagroda dyrektora podkreśla, że w głębi duszy każdy z uczniów to niezły ananas.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół