• facebook
 • rss
 • Cegiełki na misje

  Marcin Kowalik Marcin Kowalik

  dodane 16.10.2016 23:15

  W Łowiczu modlono się za dzieci w krajach misyjnych i misjonarzy. Odbył się również piknik. Zebrane pieniądze trafią do placówek w Afryce, które prowadzą siostry misjonarki Świętej Rodziny.

  Z tygodniowym wyprzedzeniem w parafii Świętego Ducha w Łowiczu obchodzono Niedzielę Misyjną. Okazją była wizyta s. Ernesty Paruch MSF z Zambii, która jest już misjonarką od 40 lat. Na każdej Mszy św. s. Ernesta opowiadała o misjach w Afryce.

  Doświadczonej misjonarce towarzyszyła s. Kajetana Małkowska MSF, która w najbliższą środę wyjedzie do Kenii, na swoją pierwszą placówkę misyjną.

  Zgromadzenie, do którego należą zakonnice, założyła łowiczanka bł. Bolesława Lament. Siostry misjonarki Świętej Rodziny prowadzą w Łowiczu przedszkole diecezjalne. Zarówno przedszkole, jak i świętoduska parafia wspierają od lat misje.

  O 11.00 odbył się koncert charytatywny na rzecz misji w Afryce "Pontyfikat miłości", poświęcony św. Janowi Pawłowi II. Wystąpili Joanna i Marcin Gałka-Walczykiewiczowie. Uczcili w ten sposób 38. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.

  Na Mszę św. w samo południe przybyła społeczność przedszkola diecezjalnego - nauczyciele z dyrektorem s. Elwirą Kruszewską MSF oraz rodzice i dzieci. Niektóre z nich były w strojach, które zakładają ich rówieśnicy na innych kontynentach.

  Po  Eucharystii proboszcz ks. Władysław Moczarski zaprosił na piknik misyjny przed kościołem i w ogrodzie przed plebanią. Były potrawy z grilla, słodkie smakołyki, jazda wierzchem na koniu. Produkty dostarczyły zaprzyjaźnione firmy.

  Podczas koncertu i na pikniku były rozprowadzane cegiełki, aby w ten sposób zebrać pieniądze na dzieła misyjne prowadzone przez siostry misjonarki Świętej Rodziny w Afryce.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół